Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 sierpnia 2020r.
ZNP Oddział Brusy • Aktualności Napisz do nas!
powrót

2016-12-16 • Wyjazd do Opery „Nova” w Bydgoszczy zorganizowany dla członków oraz sympatyków ZNP

W dniu 29 listopada  2016 roku Zarząd Oddziału ZNP  w Brusach zorganizował wyjazd na spektakl operowy „Hrabina Marica” Imre Kálmána  do Bydgoskiej Opery. Przedstawienie wywarło na publiczności niezapomniane wrażenia. Realizatorzy przywołali cały czar należny operetce. Soliści nie tylko śpiewali, ale  także tańczyli z ogromnym wdziękiem walca  i fokstrota . Balet Opery Nova szalał w kankanie, ognistym czardaszu i układach choreograficznych inspirowanych węgierskim folklorem. Wyczekiwana Marica przyjechała do swej posiadłości landem ciągniętym przez żywe konie, w 3.akcie do pałacu przybywa unikatowym DKW ciotunia-księżna.
 Wytworne suknie w pastelowych barwach wysmakowane w detalach, kapelusze, parasolki, mundury i fraki , cygańskie sute spódnice, węgierskie stroje ludowe –mnóstwo kostiumów mieniło się tęczowo na scenie na tle fasady pałacowej naturalnej wielkości.
 Sala Opery Nova w Bydgoszczy była wypełniona w stu procentach przez publiczność , która nagrodziła wykonawców gromkimi owacjami na stojąco.

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!