Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 sierpnia 2020r.
PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ Napisz do nas!
powrót

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Brusy - realizacja trwa

15 stycznia br. w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy Brusy. Spotkanie zorganizowano w związku z przystąpieniem Gminy Brusy do realizacji projektu pn. „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Brusy” finansowanego w 85 % ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013. Tematyką spotkania poprowadzonego przez przedstawiciela Pomorskiej Grupy Konsultingowej w Bydgoszczy – Romualda Meyera, były m.in. zakres i cel projektu oraz możliwości, jakie dają plany gospodarki niskoemisyjnej.

W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Witold Ossowski.

Przypominamy także, że w ramach realizowanego przedsięwzięcia w styczniu i w lutym br. przeprowadzone zostaną badania ankietowe wśród mieszkańców i przedsiębiorców oraz inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych na terenie gminy Brusy.  Mieszkańców odwiedzać będą ankieterzy wyposażeni w identyfikatory z upoważnieniem Burmistrza Brus. W ankietach zawarte zostały pytania dotyczące m.in. rodzaju budynku, jego powierzchni i ocieplenia, rodzaju okien, sposobu ogrzewania pomieszczeń oraz źródła i zużycia ciepła.

Udzielenie kompleksowych odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie umożliwią aktualną ocenę stanu powietrza w gminie Brusy oraz analizę gospodarki energetycznej. Opracowany dokument nakreśli m.in. działania w zakresie poprawy jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, podniesienia efektywności energetycznej oraz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu i jego realizacji znajdują się we wcześniejszych artykułach.

Fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!