Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 14 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-27 • Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata 2014

W dniach 24-27 lipca Brusy znów staną się stolicą światowego folkloru. Gośćmi tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” będą zespoły z Macedonii, Bułgarii, Niemiec, Tajwanu i Brazylii. Ponadto na scenie zaprezentują się Kaszubi z Kanady, polonijna grupa z Białorusi oraz góralski zespół z Ustronia. Nie zabraknie też rodzimych grup z naszego regionu. Wystąpią m.in.:  Kaszuby z Wiela i Karsina, Gwiżdże i Dzôtczi z Brus, Kościerzyna z Kościerzyny i wiele innych.

 

Zespoły zaprezentują się na siedmiu scenach: w Brusach, Wielu, Kościerzynie, Czersku, Chojnicach, Charzykowach i Swornegaciach. Inauguracja festiwalu odbędzie się we Wielu w środę, 23 lipca. Uroczyste zakończenie wydarzenia natomiast będzie mieć miejsce w niedzielę, 27 lipca w Brusach. Podczas obu tych koncertów, na jednej scenie, zaprezentują się wszystkie zespoły, biorące udział w festiwalu. Pozostałe koncerty w Brusach odbędą się w dniach 24-26 lipca.

 

Wzorem roku ubiegłego, piątkowy występ w Brusach będzie wyjątkowym wydarzeniem. Burmistrz Brus Witold Ossowski w tym roku zaprasza do uczestnictwa w koncercie, znanego w całej Polsce i nie  tylko, zespołu Golec uOrkiestra.

Bilety na występ znanej grupy można nabywać od 1 lipca, w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, w godzinach 8:00-16:00. Koszt biletu wynosi 10 zł. Dzieci w wieku do 10 lat obowiązuje wstęp bezpłatny.

Bilety można nabyć również w dniu koncertu, tj. 25 lipca, w kasach przy wejściu na stadion miejski w Brusach.

 

 


 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!