Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 23 maja 2018r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-03-09 • Niepełnosprawni i seniorzy- tworzymy, uczestniczymy, przekazujemy i integrujemy

Zaproszenie do udziału w projekcie „Niepełnosprawni i seniorzy- tworzymy, uczestniczymy, przekazujemy i integrujemy”

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ty i Ja” rozpoczyna realizację zadania pn. „Niepełnosprawni i seniorzy- tworzymy, uczestniczymy, przekazujemy i integrujemy” dofinansowanego ze środków Gminy Brusy.

Projekt polega na zorganizowaniu cyklu spotkań warsztatowych i wyjazdowych mających na celu zwiększenie wśród niepełnosprawnych, seniorów i lokalnej społeczności świadomości kultury, historii, tradycji i obyczajów ludowych Kaszub. Zadanie jest skierowane do 50 beneficjentów bezpośrednich (30 niepełnosprawnych, 20 seniorów), 10 opiekunów oraz lokalnej społeczności Gminy Brusy. Projekt będzie realizowany od marca do czerwca 2017 roku.

W ramach zadania zostaną przeprowadzone zajęcia warsztatowe o tematyce hafciarstwo na Kaszubach ( 3 spotkania), rękodzieło – ozdoby wielkanocne z elementami kaszubskimi (3 spotkania), a także odbędą się warsztaty kulinarne (3 spotkania).
Beneficjenci projektu wezmą udział w spotkaniu wyjazdowym do pracowni garncarskiej oraz do Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Podsumowaniem projektu będzie wspólny wyjazd do kina.

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie osoby niepełnosprawne oraz seniorów z Gminy Brusy.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia lub pod nr telefonu 523983053 – decyduje kolejność zgłoszeń.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!