Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 21 sierpnia 2017r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-03-15 • Piłka siatkowa z Józefem Chełmowskim w tle

13 marca br. na Ergo Arenie w Gdańsku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego skierowanego do uczniów uczących się języka kaszubskiego pt. "Tajemnice świata światów  – inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego ", realizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby.


Tysiące uczniów pomorskich szkół, w tym z Gminy Brusy, tego dnia wzięło udział w meczu siatkarek Atomu Trefla Sopot z Polskim Cukrem Muszynianką.  Mecz rozpoczął się występem Weroniki Korthals. Następnie głos zabrali: Kazimierz Wierzbicki – przedstawiciel firmy Trefl SA, trzech klubów sportowych oraz członek zarządu Stowarzyszenia Trefl Pomorze, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego Edmund Wittbrodt oraz Burmistrz Brus Witold Ossowski, który w kilku ciepłych słowach przywitał wszystkich zebranych, zaprosił do Brus Jaglii a także wręczył nagrodę specjalną Kalinie Warnke z Społecznego Gimnazjum w Czersku.
 W przerwach siatkarskiego starcia wręczano nagrody zwycięzcom konkursu. Wśród laureatów znalazł się Hubert Szreder ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Leśnie, który zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI Szkół Podstawowych.


Podczas tego wyjątkowego spotkania Gminę Brusy reprezentowali: Burmistrz Brus Witold Ossowski, Sekretarz Gminy Brusy Mariola Rodzeń, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki
w Brusach Anna Orlikowska oraz Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział Brusy Stanisław Kobus.
Małym kibicom przy dopingu drużyn pomagała maskotka Gminy Brusy Brusek.
Wszyscy zebrani na meczu mieli możliwość podziwiania przygotowanych prac plastycznych oraz wystawy Józefa Chełmowskiego.


O zwycięzcach konkursu decydowało Jury w następującym składzie: Tomasz Siemiński (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie) – przewodniczący jury, Janusz Benesz (Stowarzyszenie Trefl Pomorze), Łukasz Richert (Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie), Lucyna Radzimińska (Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie), Anna Dunst (Wydawnictwo ZKP).

Poniżej prezentujemy pełną listę laureatów konkursu plastycznego:
I KATEGORIA (KLASY I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ)
Miejsce 1.  KINGA GRZANKA
Siemirowice  - Szkoła Podstawowa w Siemirowicach
Miejsce 2. KACPER WYDROWSKI
Prokowo - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie
Miejsce 3. DOMINIKA FORMELA
Lublewo Gdańskie - Szkoła Podstawowa w Lublewie Gdańskim
WYRÓŻNIENIA
HANNA SZEWCZYK
Objazda  - Szkoła Podstawowa w Objeździe
OLIWIA MURZYNKOWSKA 
Krokowa - Szkoła Podstawowa w Krokowej
MARTA BIERNAT
Stężyca - Szkoła Podstawowa w Stężycy
II KATEGORIA  KLASY IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Miejsce 1. KINGA KUZIEMKOWSKA
Stężyca - Szkoła Podstawowa w Stężycy
Miejsce 2. HUBERT SZREDER
Leśno - Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Leśnie 
Miejsce 3. ZOFIA SZAJWAJ
Chmielno - Szkoła Podstawowa w Chmielnie
WYRÓŻNIENIA
MARTYNA WEJHER
Góra - Samorządowa Szkoła Podstawowa im. J. Wejhera w Górze
BARTOSZ JEŻEWSKI
Swornegacie -  Szkoła Podstawowa w Swornychgaciach 
III KATEGORIA GIMNAZJUM
Miejsce 1.  MIKOŁAJ HEWELT
Puck - Niepubliczne Gimnazjum w Pucku
Miejsce 2. EWELINA GOSTOMCZYK
Swornegacie - Gimnazjum w Swornychgaciach
Miejsce 3. MARTA MYSZKA
Brzeźno Szlacheckie - Gimnazjum w Brzeźnie Szlacheckim 
WYRÓŻNIENIA
ZUZANNA NAPIERAJ
Dretyń - Gimnazjum w Dretyniu
URSZULA GOSTOMCZYK
Swornegacie - Gimnazjum w Sworychgaciach
IV KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Miejsce 1.  AGNIESZKA STOPA
Chojnice - Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży po Krojantami w Chojnicach
Miejsce 2. KAROLINA OLCHOWIK
Miastko - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku
Miejsce 3. MATEUSZ STANISŁAWSKI
Bytów - Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie
WYRÓŻNIENIA
MARTA PAWULSKA
Słupsk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku
Nagroda specjalna Burmistrza Brus
KALINA WARNKE
Społeczne Gimnazjum w Czersku

 

 

Od lewej:Kazimierz Wierzbicki – przedstawiciel firmy Trefl SA, trzech klubów sportowych oraz członek zarządu Stowarzyszenia Trefl Pomorze, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego Edmund Wittbrodt oraz Burmistrz Brus Witold Ossowski.

 

Hubert Szreder zajął II miejsce w kat. klas IV-VI szkół podstawowych.




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!