Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 23 lipca 2018r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-07-26 • Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” rozpoczęty!

We wtorek, 25 lipca, w Brusach na wieczorku integracyjnym spotkały się zespoły biorące udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” 2017.


W tym roku gościmy zespoły z: Francji, Hawajów, Hiszpanii, Portoryko, Portugalii, Rosji, Serbii, Włoch oraz Słowacji. Podczas festiwalu nie zabraknie regionalnego folkloru, który zaprezentują: Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, Kaszuby-Wiele-Karsin, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby”, Kaszubskie Nuty- Nowy Klincz, Kaszëbë-Chojnice, Bławatki oraz Krëbane-Brusy.


Spotkanie integracyjne było znakomitą okazją do wzajemnego poznania, świetnej zabawy, ale także do wymiany upominków pomiędzy organizatorami imprezy, a zespołami biorącymi udział w festiwalu.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych samorządów, które podjęły się organizacji „Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata”: Burmistrz Brus Witold Ossowski, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach Anna Orlikowska, Wójt Gminy Karsin Roman Brunke, Kierownik Promocji Regionu Chojnickiego Roman Guzelak, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kościerzynie Jan Dittrich, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kościerzynie Grzegorz Daszkowski oraz pełniąca obowiązki Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Konarzynach Elżbieta Baran.

Nie zabrakło także głównego reżysera przedsięwzięcia Mariana Wiśniewskiego oraz Dyrektor Festiwalu Zbigniewa Studzińskiego.

Przez kilka godzin uczestnicy spotkania mieli okazję przenieść się w świat niezwykłych przeżyć kulturowych. Występy zapierały dech w piersiach, a zespoły prezentując swój dorobek artystyczny sprawiały, iż zgromadzeni bawili się wyśmienicie. Były tańce i wspólny śpiew. 


W przerwie między tańcami goście mogli spróbować regionalnego sernika oraz skosztować kiełbaski z grilla.


Spotkanie było niesamowitym przedsmakiem tego co będziemy mogli zobaczyć w najbliższych dniach festiwalowych.


Serdecznie zapraszamy już dzisiaj na koncert inauguracyjny we Wielu!

Fot. CKiB
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!