Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 grudnia 2017r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-10-05 • Wręczenie stypendiów burmistrza Brus

W środę, 4 października br., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Brus.

W tym roku stypendium w wysokości 70zł, wypłacane przez 10 kolejnych miesięcy, otrzymało łącznie 113 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Brusy, którzy w ubiegłym roku szkolnym mogli pochwalić się szczególnie wysokimi wynikami w nauce. Ponadto w tegorocznej, 14. już edycji programu stypendialnego burmistrza nagrodzono jednego z uczniów Gimnazjum w Brusach, który wykazał się szczególnymi osiągnięciami. Mowa tu o Macieju Czapiewskim, który jest Mistrzem Europy i Polski w dyscyplinie speedcubingu w konkurencji 2x2x2. Speedcubing polega na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika. Maciej jak dotąd, w swojej kolekcji nagród, posiada 28 medali złotych, 12 srebrnych oraz 29 brązowych, co stanowi rekord świata, Europy i Polski. Zgromadzeni podczas uroczystości wręczenia stypendiów, mieli okazję na własne oczy podziwiać umiejętności mistrza, który zaprezentował krótki pokaz układania różnego typu kostek Rubika.

Szczególne słowa uznania, wobec talentu ucznia z Brus wyraził burmistrz Witold Ossowski – Wszyscy jesteśmy dumni z Ciebie i Twoich osiągnięć – mówił włodarz.

Burmistrz skierował także słowa pochwały do wszystkich uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, oraz wyraził uznanie wobec, obecnych podczas uroczystości, rodziców stypendystów, dziękując im za trud i pracę, włożone w wychowanie tak zdolnych dzieci.

W uroczystości wręczenia stypendiów burmistrza udział wzięli także: przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Zblewska, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Jacek Bruski oraz dyrektorzy szkół z terenu miasta i gminy Brusy. Wydarzenie uatrakcyjniły śpiew i muzyka uczniów szkoły podstawowej w Brusach, pod kierownictwem nauczyciela muzyki Marcina Stoltmanna.

Na zdjęciu dyrektor GZO w Brusach Jacek Bruski, przybliżający zgromadzonym historię funduszu stypendialnego oraz prowadzące uroczystośc Nikoletta Wirkus i Anna Miszewska - nauczycielki Szkoły Podstawowej w Brusach. 

Poniżej szczegółowa lista stypendystów:

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

 

1

Cieplińska Malwina Małgorzata

2

Cysewska Justyna

3

Cysewski Beniamin Marcel

4

Frankenstein Julia

5

Gawin Emilia Maria

6

Gierszewska Agata

7

Gierszewska Zofia Maria

8

Janikowska Amelia Teresa

9

Januszewski Bartosz Jakub

10

Kiedrowicz Daria Maria

11

Kiedrowicz Jakub Karol

12

Kiedrowicz Kamil

13

Kiedrowicz Nikola

14

Landowska Joanna Dominika

15

Laska Wiktoria Amelia

16

Lemańczyk Kornelia

17

Maciejewska Zuzanna Maria

18

Maciejewska Zuzanna Weronika

19

Nadolna Nikola Małgorzata

20

Peplińska Wiktoria Oliwia

21

Pilacki Filip Sebiastian

22

Piotrowska Julia

23

Rafiński Fabian Mateusz

24

Rumel Czarnowska Dominika Sandra

25

Singer Filip

26

Stoltmann Agata

27

Stoltmann Martyna Anna

28

Zygmańska Paulina Anna

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

 

1

Bluma Julia Maria

2

Gierszewska Alicja

3

Hapke Angelika

4

Jendernal Kacper

5

Prądzinska Wiktoria Agata

6

Słomińska Klaudia

Szkoła Podstawowa im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

 

1

Cieminska Kinga

2

Dolna Kinga

3

Drążkowska Roksana

4

Janikowska Sara Anna

5

Leliwa Piechowska Agata

6

Lewińska Karolina Grażyna

7

Marchlewicz Agata

8

Piechowska Edyta Weronika

9

Sikorska Natalie

10

Szczepańska Agata

11

Trzebiatowska Zofia

12

Weltrowska Magdalena

13

Zakrzewska Monika

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach

 

1

Główczewski Mateusz

2

Klonowski Kamil Stanisław

3

Kobus Michał

4

Matyszewska Magdalena

5

Orzłowska Julita

6

Rafińska Daria

7

Szmyt Iwona

8

Wilk Marta Jadwiga

Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

 

1

Drobińska Martyna Maria

2

Januszewska Aleksandra

3

Zarębski Igor

 

Szkoła Podstawowa w Zalesiu

 

1

Krzoska Jakub

2

Stoltmann Adrianna Maria

3

Stoltmann Anna Elżbieta

4

Stoltmann Rafał Mateusz

5

Szczepański Mateusz

6

Warnke Michał

Szkoła Podstawowa w Męcikale

 

1

Chabowski Dawid Kacper

2

Czapiewska Katarzyna

3

Franckiewicz Wiktoria Nikola

4

Kurzyński Kamil Władysław

5

Leszczyńska Aleksandra Marta

6

Lipski Dawid Jan

7

Myszka Monika

8

Przytarska Karolina Joanna

Szkoła Podstawowa w Czapiewicach

 

1

Weltrowska Kornelia

Gimnazjum w Brusach

 

1

Butowska Agata Maria

2

Czapiewska Agnieszka

3

Czarnowska Nikola

4

Czarnowska Julia Teresa

5

Czapiewski Maciej

6

Drobińska Sara

7

Frymark Oliwia Katarzyna

8

Gierszewski Marcin

9

Jażdżewska Julia

10

Kiedrowicz Sandra Magdalena

11

Kiedrowska Natalia

12

Kin Oliwia Anna

13

Kukliński Tomasz

14

Kulesza Agata

15

Matyszewska Wiktoria

16

Pilacka Marta

17

Przytarska Kinga

18

Roda Kaja Monika

19

Różek Mariusz

20

Schramke Kinga

21

Sikorska Dominika

22

Singer Patryk Nikodem

23

Skórczewska Natalia

24

Spierewka Zuzanna Faustyna

25

Szyngwelska Emilia Katarzyna

26

Teca Bartłomiej Franciszek

27

Zmuda Trzebiatowska Kinga

Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Lubni

 

1

Kłodzińska Marta Dominika

2

Motylewska Emilia

3

Sieracki Maksymilian

4

Szczepańska Martyna

5

Warsiński Bartłomiej

 

Gimnazjum w Lubni

 

1

Górska Agnieszka

2

Meller Martyna Kinga

3

Plata Natalia Kinga

4

Skwarek Agnieszka

5

Smentek Weronika

6

Szada Borzyszkowski Mateusz Tomasz

7

Szczepańska Emilia Marta

8

Szulc Agnieszka

Tekst i foto: Gmina Brusy. 




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!