Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 10 grudnia 2018r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-12-29 • I Święta były piękniejsze

3 grudnia br. Stowarzyszenie Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „Cis” w Męcikale po raz czwarty zaprosiło mieszkańców gminy Brusy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji: „Wesprzyj polskich kombatantów na Kresach” (czytaj tutaj)

Inicjatywa polegała na zbiórce artykułów spożywczych o długim terminie ważności oraz datków, za które nabyto potrzebne produkty, które następnie przekazano potrzebującym. Dary w tym roku, w połowie grudnia, trafiły na Litwę. Zebrane artykuły rozdano Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie. Odwiedzono między innymi 12 polskich szkół w obrębie 40km od Wilna. Łącznie przekazano 4,5 tony produktów, zebranych w różnych miejscowościach województwa pomorskiego. Z Brus na Litwę zabrano 950 kg artykułów, a zatem największą ilość w porównaniu z takimi miejscowościami jak Kartuzy, Malbork, Kwidzyn, Pelplin czy Sztum.

Dary przekazali członkowie Stowarzyszenia Traugutt we współpracy z członkami Stowarzyszenia Cis oraz przedstawicielami Związku Piłsudczyków. Przekazane paczki stanowiły wspaniały prezent na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia.

W szkole w Wesołówce k. Wilna.
W szkole w Wesołówce k. Wilna.

Szkoła w Suderwii.
Szkoła w Suderwii.

Z ks. Józefem Aszkiełowiczem w Solecznikach.
Z ks. Józefem Aszkiełowiczem w Solecznikach.

Spotkanie z kombatantami w Wilnie.
Spotkanie z kombatantami w Wilnie.

Tekst. Gmina Brusy.

Fot. SMHGP Cis Męcikał.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!