Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 22 lutego 2019r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-01-22 • WOŚP 2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 26. W tym roku zbiórka pieniędzy odbywała się dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Deklarowana łączna suma pieniędzy, którą udało się uzbierać to ponad 81 mln 400 tys. zł. Swoją cegiełkę do tej kwoty dołożyły również Brusy. W tym roku w naszej gminie udało się zebrać ponad 16 tys. zł.

Jak co roku w Brusach, z okazji finału WOŚP, przygotowano szereg atrakcji. Koncerty i licytacje w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego prowadziła młodzież z Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach. Warto było przyjść i podziwiać: Krebanulczi i Dzôtczi, młodzież i dzieci z grup tańca nowoczesnego, zespół Momento oraz widowiskowe walki na miecze wojowników z Grupy Młodych Archeologów. Wystąpiły także zapowiedziane kabarety. Było więc sporo śmiechu.

Zebrane pieniądze były pozyskiwane poprzez kwestę na ulicach, placach i przed kościołami, licytacje gadżetów WOŚP-u i oczywiście, jak co roku, przez stoisko ze słodkimi ciasteczkami przygotowanymi przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach. Kwestowało 30 wolontariuszy, którzy byli obecni, tak jak w poprzednim roku w Leśnie, Orliku, Męcikale, Kosobudach i oczywiście w Brusach. Łącznie wszystkich wolontariuszy było 50.

Koncerty przeplatane były licytacjami przedmiotów przekazanych  na ten cel przez 11 darczyńców. Wśród nich znaleźli się: Fundacja WOŚP, Gmina Brusy, Fungopol Cis-Bankiewicz, Skórczewski, Zakład Produkcji Spożywczej Stefan Skwierawski, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach, Kowalstwo Artystyczne Zbigniew Felski, Myjnia samochodowa Stanisławski, Stowarzyszenie KZF Krëbane oraz Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył taniec ognia „Fire Show” w wykonaniu  Grupy Młodych Archeologów z Brus.
 

Więcej zdjęć...

Inf. Na podst. informacji CKiB Brusy. Fot. CKiB Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!