Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 23 stycznia 2019r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-03-29 • Kolejna inwestycja drogowa Gminy Brusy

„Przebudowa drogi gminnej na trasie Żabno - Kosobudy wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz budową oświetlenia drogowego na terenie gminy Brusy” – to kolejna inwestycja realizowana przez Gminę Brusy.

W dniu dzisiejszym Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Burmistrz Brus Witold Ossowski podpisali umowę na dofinansowanie tego przedsięwzięcia w kwocie 3 mln zł w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Wniosek Gminy Brusy został wysoko oceniony, znajdując się na 3 miejscu z 14 pozytywnie zaopiniowanych wniosków i z łącznie 69 złożonych. Wniosek Gminy Brusy otrzymał maksymalne dofinansowanie.

Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku. W jego zakresie zaplanowano budowę oraz przebudowę 4059m nawierzchni drogowych wraz z przebudową skrzyżowań, zjazdów publicznych i indywidualnych oraz budową ciągów pieszych i rowerowych. Ponadto planuje się budowę rowów odwadniających i sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym oraz oświetlenia drogowego.

Budowana droga gminna nr 206024G Kosobudy - Żabno tworzy połączenie drogi powiatowej nr 2610G Brusy - Czersk i drogi wojewódzkiej nr 235 stanowiącej główną oś komunikacyjną gminy. Przedmiotowo inwestycja stanowi obejście Kosobud i umożliwi bezpośredni przejazd m.in. w kierunku Czerska.

Inf. Gmina Brusy.

Fot. PUW w Gdańsku

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!