Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 marca 2019r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-04-09 • Złoty jubileusz Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego w Brusach

W dniu wczorajszym, 8 kwietnia, Koło Terenowe Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Brusach uroczyście obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia, a także 10-lecia nadania sztandaru.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Brusach. Liturgii przewodniczyli: ks. proboszcz Jan Flaczyński, który wygłosił kazanie ściśle odnoszące się do jubileuszu Związku oraz ks. Prałat Zdzisław Wirwicki i ks. Henryk Różański. Wszyscy związani z Parafią Wszystkich Świętych w Brusach. 
I czytanie - Stefan Lewiński.
I czytanie - Stefan Lewiński.

Psalm - Henryk Januszewski.
Psalm - Henryk Januszewski.


II czytanie - Janina Peplińska.
II czytanie - Janina Peplińska.


Dalsza część uroczystości odbyła się w miejscowej restauracji. Ważnym jej punktem było odznaczenie członków i przyjaciół PZERiI Koła Terenowego w Brusach Złotymi Odznakami Honorowymi. Odznaki przyznane zostały przez Zarząd Główny PZERiI w Warszawie, na wniosek koła terenowego, a otrzymali je następujący członkowie: Stefania Lamczyk, Bernardyna Grabowska, Edmund Spierewka, Bruno Pestka i Stefan Wirkus - najstarszy stażem członek PZERiI w Brusach. W podziękowaniu za dotychczasowe wsparcie i udaną współpracę, odznaką uhonorowano również Annę Orlikowską - dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki oraz Natalię Landowską - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej. 

Z okazji 50. urodzin Koła Terenowego PZERiI w Brusach, organizacja otrzymała wiele życzeń, gratulacji i upominków. Wspaniałego jubileuszu gratulował członkom PZERiI w Brusach, w imieniu własnym i ks. proboszcza Jana Falczyńskiego, ks. Prałat Zdzisław Wirwicki. 


Odznakę przyjmuje Stefania Lamczyk.
Odznakę przyjmuje Stefania Lamczyk.

Złotą odznaką został uhonorowany również Edmund Spierewka.
Złotą odznaką został uhonorowany również Edmund Spierewka.

Grupa członków PZERiI, którzy odebrali odznaki podczas uroczystości.
Grupa członków PZERiI, którzy odebrali odznaki podczas uroczystości.

Anna Orlikowska dziękowała za otrzymane wyróżnienie w swoim imieniu oraz kierownik WTZ Natalii Landowskiej. 

Stefan Marchlewicz był przewodniczącym Koła Terenowego w Brusach przez wiele lat. Gratulacje z okazji jubileuszu PZERiI odebrał z rąk Ewy Zdybickiej - sekretarz PZERiI w Bydgoszczy. 

Barwną wiązanką kwiatów podziękowano także Jerzemu Świerczkowi, który m.in. przez wiele lat tworzył wspaniałą kronikę organizacji. 

Gratulacje z okazji jubileuszu, na ręce przewodniczącej Koła Terenowego w Brusach Teresy Breska, składali (od lewej): Anna Orlikowska - dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki, Ewa Kosiedowska - prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku o/Leśno, burmistrz Brus Witold Ossowski, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Bydgosczy reprezentowany przez Ewę Zdybicką oraz Urszula Szuba - przewodnicząca PZERiI Koła Terenowego w Chojnicach.

FOTOGALERIA

 

Inf. i fot. Gmina Brusy. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!