Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 marca 2019r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-04-10 • VIII rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia br. minęła VIII rocznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji przy pomniku upamiętniającym ofiary katastrofy pod Smoleńskiem w sąsiedztwie ronda im. Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego oddano hołd ofiarom tragicznego wydarzenia, które miało miejsce 8 lat temu w drodze na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.41 włączeniem syreny alarmowej, po czym zebrani odśpiewali hymn państwowy i pomodlili się w intencji ofiar katastrofy pod przewodnictwem ks. Prałata Zdzisława Wirwickiego.  

Obchody rocznicy wzbogacił wiersz "Znicz Katyński" Wandy Molik w interpretacji Kingi Przytarskiej – uczennicy II klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach.

Burmistrz Brus skierował do zgromadzonych kilka słów oraz podziękował wszystkim zebranym za pamięć i przybycie. Następnie wraz z zastępcą burmistrza Krzysztofem Gierszewskim oraz sekretarz Gminy Brusy Mariolą Rodzeń upamiętnili tragiczne wydarzenie zapalonym zniczem i wiązanką kwiatów. 

MATERIAŁ FILMOWY Z UROCZYSTOŚCI 

W imieniu Posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego kwiaty złożył asystent Posła Marek Rodzeń oraz czlonkowie klubu Prawa i Sprawiedliwości w Brusach. 

Kwiaty złożyli również:

dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Brusy, 

delegacja Zrzeszania Kaszubsko-Pomorskiego oraz Gminnego Związku Rolników w Brusach, 

delegacja Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego w Brusach,  

przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejsko-Gminnego w Brusach

uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach.

Uczniowie Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego upamiętnili katastrofę smoleńską 96 różami. Liczba ta odnosiła się do ilości ofiar katastrofy. 

 

 

 

 

Inf. i fot. Gmina Brusy. 

Film. TVK Brusy. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!