Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 2 czerwca 2020r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-05-28 • KaszebeRunda 2018

KaszebeRunda to maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy zawodowców i amatorów, chcących zmierzyć się z głównym dystansem 225 km lub krótszymi: 125 km i 65 km. Pokonanie tych odległości to sprawdzian aktualnej formy fizycznej i świetna przygoda na dwóch kółkach. Trasa KaszebeRunda to szosowa pętla ze startem i metą w Kościerzynie. 


Ponadto na trasie maratonu, w różnych miejscowościach rozlokowane są tzw. bufety kolarskie, promujące kuchnię i kulturę danego regionu. Gmina Brusy również przygotowała specjalne stoiska promocyjne w miejscowościach Leśno i Laska. Rowerzyści mieli tam okazję skosztować lokalnych przysmaków dodających energii. Dodatkowo dla kolarzy przygotowano ciepłe i zimne napoje.

Formuła KaszebeRundy pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, każdy jest zwycięzcą. Na trasę zaprasza się amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej oraz aktywnych kolarzy. Gminę Brusy w tym roku reprezentowało 6 osób. 

Poniżej fotogaleria z wydarzenia. Relacja dotyczy bufetu zorganizowanego w Leśnie i odwiedzających go w dniu wczorajszym kolarzy. Organizatorem postoju w Leśnie była Gmina Brusy. Za pomoc w jego organizacji dziękujemy Szkole Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego i Radzie Rodziców w Leśnie, Gminnej Spółdzielmi Samopoc Chłopska w Brusach oraz Gospodarstwu Pasiecznemu "Kaszubskie Miody" z Brus oraz sołtysowi, wolontariuszkom i strażakom z Leśna. 


 

Inf. i fot. Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!