Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 31 maja 2020r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-04 • Setki prac plastycznych na bruskich konkursach

W tym roku podczas wernisażu XVIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” rozstrzygnięto również konkurs plastyczny o zasięgu gminnym  „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”. Uroczystość odbyła się 25 maja 2018 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Na konkurs „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” napłynęło 327 prac plastycznych z 39 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 - 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat oraz 16 – 20 lat. Jury w składzie: Natalia Landowska, Marek Blech i Marcin Piekarski wybrało 46 najpiękniejszych prac plastycznych. Wśród laureatów znaleźli się wychowankowie przedszkoli oraz szkół z Kościerzyny, Słupska, Miechucina, Starej Kiszewy, Czerska, Lubni, Kosobud, Lichnowy, Szczypkowic oraz Brus.

Natomiast na konkurs gminny „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych” zgłoszono 14 prac plastycznych, z pośród których komisja w składzie: Renata Goebel, Iwona Wałdoch i Piotr Stoltmann wyłoniła laureatów do etapu wojewódzkiego, który odbywał się w Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku.

Laureaci konkurów oraz goście podczas uroczystości mieli również okazję wysłuchać pięknego koncertu przygotowanego przez Mirosława Stoltmanna w wykonaniu instrumentalnego zespołu „Akord”.  

Inf. i fot. CKiB Brusy.

 

Pliki do ściągnięcia:
wyniki konkursu Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych (337 kB)
wyniki konkursu Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta 2018 (267 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!