Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 26 marca 2019r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-12 • Nowy wizerunek bruskiego Centrum Kultury i Biblioteki

Gruntowny remont czeka bruskie Centrum Kultury i Biblioteki. Dzięki modernizacji, placówka zyska nowy wizerunek. Co się zmieni?

Pomieszczenia biblioteczne na piętrze, po przebudowie, tworzyć będą jedno, większe i spójne wnętrze, w którym swoje miejsce znajdzie czytelnia główna z wypożyczalnią, kawiarenka literacka i sala komputerowa. W tym miejscu także zostanie wyodrębniona strefa dla dzieci i młodzieży, zaplecze socjalne oraz będą mieścić się toalety, których do tej pory nie było. Obok biblioteki znajdować się będzie świetlica.

Zmodernizowany zostanie również cały parter. Ściany sal, w których przeprowadzane są zajęcia zostaną wyciszone oraz zwiększy się powierzchnia magazynowa budynku. Całkowitemu odnowieniu zostanie poddana sala widowiskowa oraz sala lustrzana.

Ważnym aspektem przebudowy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach jest dostosowanie placówki do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Na zewnątrz  budynku powstanie podjazd, a za sceną zamontowany zostanie podnośnik. Wszystko to z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto w wyremontowanym obiekcie wbudowana zostanie winda.

Rozbudowie zostanie poddana również tzw. „galeria”, mieszcząca się tuż obok sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki. Po remoncie będzie ona posiadać dwie kondygnacje. Znajdą się tam także kolejne pomieszczenia użytkowe, m.in. aneks kuchenny, potrzebny przy organizacji różnych wydarzeń kulturalnych.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na kwotę 5,6 mln zł. Zadanie to otrzymało dofinansowanie w kwocie 2 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”. 

Główne prace budowlane zostaną przeprowadzone w 2019 roku.

Inf. i fot. Gmina Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!