Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 26 marca 2019r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-12 • Odjazdowy Bibliotekarz

W sobotę, 9 czerwca, odbył się kolejny integracyjny rajd rowerowy z cyklu „Odjazdowy Bibliotekarz”. Organizatorami rajdu były trzy instytucje kultury z Rytla, Czerska i Brus, współorganizatorem było Nadleśnictwo Czersk. Metą tegorocznego rajdu rowerowego był plac przy jeziorze w leśnictwie Giełdon.

Czytelnicy i przyjaciele bibliotek, aż z trzech miejscowości powiatu chojnickiego, uczestniczyli w rajdzie rowerowym, którego celem była popularyzacja czytelnictwa i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy rajdu nie mieli dużo czasu na odpoczynek, ponieważ czekały na nich konkurencje sprawnościowe i różne zadania. Pierwsze pn. W POSZUKIWANIU KSIĄŻKI polegało na znalezieniu książki ukrytej w lesie. Każdy zainteresowany udziałem w konkursie otrzymał mapkę z zaznaczeniem, gdzie książka się znajduje. Zarówno dorośli, jak i dzieci wyruszyli na poszukiwanie zguby. Po niedługim czasie książkę znalazła mieszkanka Czerska Marta Cisewska, za co otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę w postaci książki.

Następnie wybrano najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Najmłodszą okazała się Basia Kroplewska z Rytla, a najstarszym Edmund Krzoska z Brus. Nagrody w tym konkursie ufundowało Nadleśnictwo Czersk.

Kolejnym konkursem integrującym uczestników rajdu z Brus, Czerska i Rytla było PRZECIĄGANIE LINY. W pierwszej kolejności rywalizowały z sobą dzieci, a następnie dzieci i dorośli. Szala zwycięstwa przenosiła się raz na jedną, raz na drugą drużynę. Nie mniej radości przyniósł kolejny konkurs SKOKI W WORKACH. Dziewięcioosobowe drużyny zaciekle rywalizowały ze sobą w kategoriach: dzieci-dzieci oraz dzieci-dorośli. Podobnie było z CHODZENIEM NA SZCZUDŁACH. Za udział w każdym konkursie zarówno dzieci, jak i dorośli otrzymywali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Jedną z atrakcji na spotkaniu był  również pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rytla. Ponadto organizatorzy zadbali o dodatkowe zabawy animacyjne dla najmłodszych, a także rozstrzygnięto konkurs na „najbardziej pomarańczowego uczestnika”, czyli osobę, ubraną od sto do głów na pomarańczowo. Konkurs ten korespondował z symbolem rajdu – kolorem pomarańczowym.

Po wielu konkursach, udanej, integracyjnej zabawie, wspólnym posiłku, ufundowanym przez Nadleśnictwo Czersk, uczestnicy ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA z Rytla, Czerska i Brus wrócili do swoich miejscowości.

FOTOGALERIA

Organizatorzy:

z Rytla: Małgosia, Kasia, Karol, Hania, Jacek, Wiesiu,

z Czerska: Emilia, Ania, Beata i Celestyna

oraz z Brus: Ania, Beata, Renata i Ola

dziękują wszystkim czytelnikom i przyjaciołom za udział w spotkaniu, a kierownictwu Nadleśnictwa Czersk, leśniczemu w Giełdonie Wojciechowi Nielek, Alicji Sabiniarz oraz  Ratownikom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rytla, Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji w Brusach za pomoc przy organizacji ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA W GIEŁDONIE.  

 

 

 

Inf. i fot. CKiB Brusy. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!