Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 22 marca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-18 • Urodzinowe spotkanie w Zalesiu

Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu świętowało 55. urodziny! Obchody Jubileuszu odbyły się w minioną sobotę, 16 czerwca, w wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Była to też okazja do jej uroczystego otwarcia. 

Wydarzenie podzielono na dwie części. Pierwsza, odbywająca się przed budynkiem świetlicy, ściśle dotyczyła jej remontu. Zgromadzonych gości powitał radny Adam Bartkowski, zaś burmistrz Brus Witold Ossowski po krótce opisał zrealizowaną przez Gminę Brusy inwestycję i opowiedział o korzyściach z niej wynikających dla całej lokalnej społeczności sołectwa Zalesie i nie tylko. Następnie przystąpiono do przecięcia symbolicznej wstęgi otwarcia świetlicy. 

Sołtys Piotr Szulc wraz z radnym Adamem Bartkowskim, dziękowali przedstawicielom lokalnych władz samorządowych za wsparcie i współpracę. 

Dziękowano także wykonawcy firmie IGIS, reprezentowanej przez Zdzisława Pankau.

Również Jan Burglin, pełniący funkcję inpektora nadzoru, odebrał podziękowanie m.in. z rąk przewodniczącej Rady Miejskiej Beaty Zblewskiej. 
 

Druga część uroczystości dotyczyła Jubileuszu Koła Gospodyń Wiejskich i odbyła się wewnątrz świetlicy. Na ręce przewodniczącej Koła, Bożeny Bartkowskiej, płynęły słowa życzeń i gratulacji z różnych stron. Jubileuszu członkiniom Koła gratulowali m.in. burmistrz Brus Witold Ossowski i przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Zblewska,  a także dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej Bożena Rolbiecka, prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Piotr Goebel oraz prezes Powiatowego i Gminnego Zarządu Związku OSP RP Marek Buza. Dziękowano także za pracę i zaangażowanie wszystkim członkiniom KGW, które przez 55 lat pełniły funkcje przewodniczących. 

Historię i działalność KGW przedstawiła członkini Koła Wioleta Łącka.
Historię i działalność KGW przedstawiła członkini Koła Wioleta Łącka.Wcześniej Kołu Gospodyń w Zalesiu przewodniczyły: Helena Orzłowska, Teresa Bartkowska, Walezja Radka, Gabriela Kloskowska i Jolanta Moga. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich dziękowały za współpracę (od lewej): dyrektor szkoły Bożenie Rolbieckiej, radnemu Adamowi Bartkowskiemu, sekretarz Gminy Brusy Marioli Rodzeń, przewodniczacej Rady Miejskiej Beacie Zblewskie, burmistrzowi Brus Witoldowi Ossowskiemu i sołtysowi Piotrowi Szulcowi. Na zdjęciu także Bożena Bartkowska - obecna przewodnicząca KGW. Wyjątkowe przedstawienie z okazji uroczystości przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zalesiu. 

Nie zabrakło urodzinowego tortu.
Nie zabrakło urodzinowego tortu.


 

Inf. i fot. Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!