Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 26 marca 2019r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-20 • MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI O SZACOWANIE SZKÓD W UPRAWACH ROLNYCH

Burmistrz Brus informuje, że w związku z długotrwałym okresem braku opadów atmosferycznych potwierdzonym przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach, rolnicy mają podstawę do składania wniosków o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej.


Na dzień 10 czerwca 2018 r. w raportach Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej dla gminy Brusy wskazano wystąpienie suszy w uprawach zbóż jarych i ozimych, truskawek, drzew i krzewów owocowych.

Bieżące raporty publikowane są na stronie internetowej:

http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/2202023/


Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Brusach, pok. nr 29.

Do wniosku o szacowanie szkód należy obowiązkowo dołączyć:

  • kserokopię wniosku o płatności obszarowe na 2018 rok.


Warunkiem oszacowania przez Komisję powołaną przez Wojewodę szkód spowodowanych przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę jest złożenie wniosku o oszacowanie szkód zawierającego podpisaną przez składającego wniosek zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które są niezbędne do przeprowadzenia oszacowania szkód.

Więcej informacji na powyższy temat oraz pomoc w uzupełnianiu wniosku można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Brusach, biuro nr 29 – tel. 52 3969 363, 52 3969374.
 

Pliki do ściągnięcia:
wniosek do pobrania (307 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!