Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 26 marca 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-25 • Adrian Remus - reprezentant Polski i niebywały talent z Brus!

W niedzielę, 17 czerwca, Adrian Remus, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, wygrał skok w dal podczas 24. edycji Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 5,59m (więcej tutaj).

Dzięki temu zwycięstwu Adrian został powołany na „Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny”, który został rozegrany w formie meczu międzypaństwowego pomiędzy Litwą, Węgrami, Estonią, Łotwą, Słowacją i Polską. Zawody odbyły się 21 czerwca w Łowiczu. Adrian spisał się świetnie i w gronie rówieśników, mistrzów swoich krajów, wywalczył drugie miejsce z kolejnym rekordem życiowym, który wynosi już teraz 5,78m. Wygrał Karl Berens z Estonii z wynikiem 6,01m. Na dzisiaj jeszcze zawodnik z Estonii był dla Adriana za mocny, ale biorąc pod uwagę szybki progres wyników można sią spodziewać, że wkrótce również Adrian przełamie granicę 6 metrów.

Na zawodach obecny był również tata Adriana pan Błażej Remus, który z zapartym tchem obserwował poczynania syna, a po zakończeniu zawodów był z niego bardzo dumny. Warto podkreślić, że Adrian świetnie radzi sobie ze strasem podczas zawodów i potrafi osiągać najlepsze wyniki w najważniejszych startach. Tak było i na tych zawodach. Możliwość reprezentowania Polski w meczu międzypaństwowym oraz obecność ojca pozytywnie go zmobilizowały i osiągnął świetny wynik, bijąc swój rekord życiowy w ostatniej, szóstej kolejce skoków! Adriana do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Albin Kiedrowski.

Adrian Remus jest bardzo uzdolniony ruchowo. Wykazuje predyspozycje do wielu dyscyplin sportowych. W tym roku szkolnym zajął m.in. I miejsce w Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej w skoku w dal i III m w sztafecie 4x100m oraz  8 miejsce w wojewódzkich biegach przełajowych na 1000m. Był liderem i podporą szkolnych drużyn, które osiągały wyniki na poziomie wojewódzkim m.in. V miejsce w województwie w 4-boju lekkoatletycznym, XI miejsce w wojewódzkich sztafetowych biegach przełajowych, XI miejsce w drużynowych biegach przełajowych, IV miejsce w półfinałach wojewódzkich w piłce nożnej oraz IV miejsce w półfinałach wojewódzkich w piłce siatkowej. Na co dzień z powodzeniem trenuje piłkę nożną w „Chojniczance” Chojnice. Zawsze startuje z pełnym zaangażowaniem i daje z siebie wszystko.

Inf. i fot.  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach.  

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!