Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 20 marca 2019r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-07-04 • 300 zł dla ucznia na „Dobry Start" – ruszył nowy rządowy program wsparcia rodziny

Z dniem 1 lipca ruszył elektroniczny nabór wniosków do nowego programu polskiego rządu pn. „Dobry start”. W ramach programu 4,6 mln uczniów, bez względu na dochody rodziny, będzie mogło otrzymać dodatkowe 300 zł.

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia droga tradycyjną (papierową).

Na terenie gminy Brusy wniosku w wersji papierowej przyjmowane będą od 1 sierpnia przez:

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Na zaborach 1

89-632 Brusy

biuro nr 2 i 3

tel. 52 39 69 384, 52 39 69 396

 

Inf. na podst.: www.mpips.gov.pl
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!