Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 10 grudnia 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-09-21 • VIII Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych

Ponad 250 zawodników z 23 zaprzyjaźnionych placówek wzięło udział w VIII Zaborskiej Olimpiadzie sportowej Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się 11 września przy Kompleksie Boisk „Moje Boisko Orlik 2012”.

Olimpiadę uroczyście otworzyli organizatorzy i zaproszeni goście: burmistrz Brus Witold Ossowski, poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, dyrektor PFRON o/Gdańsk Dariusz Majorek, asystent posła na sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego Marek Rodzeń, ks. Prałat Zdzisław Wirwicki, członkowie Zarządu Powiatu Chojnickiego Marek Jankowski i Tomasz Orzłowski, sekretarz Gminy Brusy Mariola Rodzeń oraz przedstawiciel PCPR Chojnice Andrzej Łangowski.

Uczestnicy sportowych zmagań w Brusach, jak co roku, wzięli udział w szeregu konkurencji sprawnościowych, oto ich wyniki:

Skok w dal z miejsca
Kobiety:
I miejsce - CHLEBOWSKA IWONA - ŚDS Tuchola
II miejsce - BYSZEWSKA KAROLINA - ŚDS Tuchola
III miejsce - KLOSKOWSKA SYLWIA – Stowarzyszenie „Ty i Ja”
Mężczyźni:
I miejsce - ROMANOWSKI DARIUSZ - WTZ Malbork
II miejsce - STURMOWSKI PATRYK - WTZ Czersk
III miejsce - WICZANOWSKI ADAM - WTZ Czersk


Pchnięcie kulą
Kobiety:
I miejsce - WITTBRODT URSZULA - WTZ Bytów
II miejsce - MYSZK BEATA - WTZ Bytów
III miejsce - KLINKOSZ RENATA - WTZ Chmielno
Mężczyźni:
I miejsce - STACHEWICZ KONRAD - WTZ Ryjewo
II miejsce - GLIWSKA MAREK - ŚDS Człuchów
III miejsce - PLOTKE DANIEL - WTZ Chmielno

 

Rzut piłką lekarską
Kobiety:
I miejsce - MYSZK BEATA - WTZ Bytów
II miejsce - KLINKOSZ RENATA - WTZ Chmielno
III miejsce - BYSZEWSKA KAROLINA - ŚDS Tuchola
Mężczyźni:
I miejsce - STACHEWICZ KONRAD - WTZ Ryjewo
II miejsce - STURMOWSKI PATRYK - WTZ Czersk
III miejsce - WARDIN MARCIN - WTZ Chojnice


Rzut woreczkiem na odległość
Kobiety:
I miejsce - DAĆKO JULITA - ŚDS Przechlewo
II miejsce - DATTA ELŻBIETA - ŚDS Wiele
III miejsce - HAFFKE TERESA - ŚDS Czersk
Mężczyźni:
I miejsce - LEWIŃSKI ROBERT - WTZ Brusy
II miejsce - BRUNKA Daniel - ŚDS Czersk
III miejsce - HAUPT Andrzej - WTZ Brusy


Tor przeszkód na wózku inwalidzkim
I miejsce - BANACH MARTYNA - WTZ Tuchola
II miejsce - KASZUBOWSKI MIROSŁAW - WTZ Kościerzyna
III miejsce - LOROCH RAFAŁ – Stowarzyszenie „Ty i Ja”


Skok w dal z miejsca - drużynowo
Kobiety:
I miejsce - WTZ Bytów
II miejsce - Stowarzyszenie „Ty i Ja”
III miejsce - ŚDS Chojnice
Mężczyźni:
I miejsce - WTZ Czersk
II miejsce - WTZ Brusy
III miejsce - WTZ Bytów


Przeciąganie liny
I miejsce - WTZ Chmielno
II miejsce - ŚDS Czersk
III miejsce - WTZ Czersk

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:
I miejsce - ŚDS Tuchola 
II miejsce - WTZ Bytów 
III miejsce - Stowarzyszenie „Ty i Ja”

 

Zmagania sportowe odbyły się dzięki wsparciu finansowemu: Gminy Brusy, Powiatu Chojnickiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz dzięki pomocy: KLO w Brusach, Marka Rodzenia, CKiB w Brusach, SP im. Jana Pawła II w Brusach, Urzędu Miejskiego w Brusach, Stowarzyszenia „Ty i Ja”.

 

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

FOTOGALERIA































 

Art. na podst. inf. WTZ Brusy.

Fot. Piotr Grabski




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!