Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 czerwca 2019r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-10-02 • Informacja dla właścicieli lasów prywatnych zniszczonych podczas nawałnicy

Przypominamy, iż właściciele lasów prywatnych ubiegający się o pomoc finansową z Funduszu Leśnego na uporządkowanie lasu zniszczonego podczas ubiegłorocznej nawałnicy, zgodnie z decyzją Starosty Chojnickiego są zobowiązani uprzątnąć zniszczony las do 31 grudnia 2018 roku oraz poinformować Starostwo o wykonaniu decyzji do 15 stycznia 2019 r.

Za uprzątnięty las uznaje się taki, w którym usunięto wszystkie złomy i wywroty, drzewa silnie pochylone, wszystkie drzewa pochylone przy drogach publicznych i urządzeniach turystycznych oraz usunięto pozostałości pozrębowe wraz z gałęziami opałowymi w stopniu umożliwiającym przygotowanie gleby pod odnowienie lasu.

Nieuprzątnięcie karp i pniaków nie jest podstawą do negatywnego zaopiniowania wykonania decyzji o uporządkowaniu lasu.

Ponadto informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 8 lutego 2018 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych przychodów (dochodów) otrzymanych na łagodzenie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego, w tym zagrożenia pożarowego, w zdewastowanych lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa pomoc finansowa na uporządkowanie lasu zniszczonego podczas ubiegłorocznej nawałnicy otrzymana do 31 grudnia 2018 r. zwolniona będzie z podatku dochodowego.

W związku z powyższym, właściciele lasów prywatnych, którzy uprzątnęli już swoje lasy powinni niezwłocznie poinformować o tym fakcie Starostę Chojnickiego wysyłając pisemne  zgłoszenie do Starostwa Powiatowego w Chojnicach (druk zgłoszenia w załączeniu).

 

 

 

 

 

 

 

 

Inf. Gmina Brusy. 

 

Pliki do ściągnięcia:
zgłoszenie wykonania prac (32 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!