Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-05-22 • VII sesja Rady Miejskiej w Brusach

W miniony piątek, 17 maja, Radni Rady Miejskiej w Brusach obradowali po raz siódmy w VIII kadencji. Podjęto uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Brusy, zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Brusy na lata 2019 – 2027 oraz w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały Rady Miejskiej w sprawie Statutu Gminy. Ponadto podczas sesji rozpatrzona została skarga na działalność Burmistrza Brus.

19 kwietnia br. za pośrednictwem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku do Rady Miejskiej w Brusach wpłynęła skarga od pana Z. W., dotycząca postępowania podatkowego w związku z przebiegiem linii energetycznej przez działki należące do pana Z.W. Rozpatrzeniem skargi z ramienia Rady Miejskiej w Brusach zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Komisja w oparciu o analizę dostępnych materiałów oraz złożonych wyjaśnień uznała jednogłośnie skargę za bezzasadną. Burmistrz Brus działał zgodnie z przepisami prawa, ponieważ podatek został skarżącemu naliczony zgodnie z obowiązującą ewidencją gruntów. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji zaznaczyła skarżącemu, że najlepszym dla niego rozwiązaniem jest zmiana klasyfikacji gruntów na grunt leśny.

Przypominamy! Każda sesja Rady Miejskiej jest transmitowana na żywo w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Brusy - http://bip.brusy.pl/ , w zakładce Rada Miejska w Brusach po lewej stronie. Retransmisje sesji również będą dostępne pod tym adresem i jak dotąd na kanale YouTube Miasta i Gminy Brusy oraz w Telewizji Kablowej.

Inf. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!