Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 12 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-05-24 • Wybory do Parlamentu Europejskiego już w tę niedzielę!

Burmistrz Brus zaprasza do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w najbliższą niedzielę 26 maja: „Głos każdego wyborcy jest bardzo ważny. Jako obywatele Polski wspólnie odpowiadamy za jej przyszłość w Europie. Drogi Wyborco! Przyjdź i zagłosuj.” – zachęca burmistrz Witold Ossowski.

Polska należy do Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku. W tym roku obchodzimy 15. rocznicę wstąpienia naszego kraju do Unii. W niedzielę, 26 maja br., Eurodeputowanych będziemy wybierać już po raz czwarty. Każdy obywatel ma prawo zagłosować wyłącznie na 1 kandydata. Bruszanie będą głosować w trzynastu lokalach wyborczych, które odpowiadają trzynastu obwodom głosowania. Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7.00 do 21.00.

Po przyjściu do lokalu wyborczego, każda osoba rejestruje się na liście wyborców, dlatego należy pamiętać o zabraniu z sobą dowodu osobistego. Wówczas komisja wyborcza wręcza wyborcy kartę do głosowania.

Głosować można tylko na 1 kandydata, stawiając w kratce przy jego nazwisku znak X (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki).

 

 

Inf. UM Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!