Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 12 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-05-29 • Dzień Samorządu Terytorialnego

Od 2000 roku, na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, 27 maja obchodzony jest jako Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji, wczoraj w Belwederze, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, w dowód wdzięczności za aktywną działalność na rzecz rozwoju polskiej samorządności, nadał odznaczenia państwowe zasłużonym przedstawicielom samorządu terytorialnego.

Złotym krzyżem zasługi za działalność społeczną i samorządową odznaczony został m.in. burmistrz Brus Witold Ossowski. To wielkie wyróżnienie jest piękną nagrodą dla burmistrza za codzienną pracę na rzecz Gminy Brusy.

Prezydent w swoim przemówieniu skierował do odznaczonych następujące słowa: Są Państwo absolutnie – śmiało można powiedzieć – sprawdzonymi ludźmi, którzy wiele już z siebie dali dla rozwoju swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, dla rozwoju obszarów, które obejmują jednostki samorządu terytorialnego, w których Państwo służą – podkreślam to słowo: służą – obywatelom, swoim współmieszkańcom, oczywiście swoim małym ojczyznom, ale także Rzeczypospolitej Polskiej. Albowiem są one jej absolutną, nieodrywalną częścią. Bardzo serdecznie w imieniu Rzeczypospolitej za dotychczasową służbę dziękuję.

 

Inf. UM Brusy., www.prezydent.pl.

 

Pliki do ściągnięcia:
List Prezydenta RP z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego (2,358 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!