Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 14 sierpnia 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-06-03 • Dzień Dziecka w Wielkich Chełmach

1 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach zorganizowany został festyn dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy była wyżej wspomniana szkoła oraz Sołectwo Wielkie Chełmy i Sołectwo Rolbik. Imprezę dzielnie wspierali rodzice.

Tematem przewodnim wydarzenia byli ,,piraci”. Nauczyciele przygotowali dla uczniów wiele atrakcji i konkurencji pirackich. Na początku każda z grup klasowych zaśpiewała szantę, następnie odbył się pokaz ,,pirackiej mody”. Po występach wszyscy uczniowie wybrali się na poszukiwanie skarbu. Do celu prowadziła mapa piracka, którą każda klasa musiała wyłowić i wyjąć z butelki. Kolejną atrakcją było wspólne klasowe malowanie obrazów o tematyce marynistycznej. Wszyscy się spisali, choć nagrody zgarnęli najmłodsi.

Na uczniów czekało także wiele atrakcji przygotowanych przez Sołectwa i Radę Rodziców. Tatusiowie tradycyjnie pilnowali grilla i wydawali oranżadę. Panie przygotowywały bułki i rozdawały lody.

Cały czas uczniowie ze szkoły i dzieci z sołectw mogły bawić się na dmuchanych zamkach i trampolinie oraz korzystali z placu zabaw i bawili się na boisku do siatkówki plażowej. Cała impreza odbyła się pod patronatem Gminy Brusy.

Inf. i fot. Szkoła Podstawowa im. S. Sikorskiego w Wielkich Chełmach.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!