Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 15 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-06-04 • KaszebeRunda 2019

KaszebeRunda to maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy zawodowców i amatorów, chcących zmierzyć się z głównym dystansem 225 km lub krótszymi: 125 km i 65 km. Pokonanie tych odległości to sprawdzian aktualnej formy fizycznej i świetna przygoda na dwóch kółkach. Trasa KaszebeRunda to szosowa pętla ze startem i metą w Kościerzynie. 

Ponadto na trasie maratonu, w różnych miejscowościach rozlokowane są tzw. bufety kolarskie, promujące kuchnię i kulturę danego regionu. Gmina Brusy również przygotowała specjalne stoiska promocyjne w miejscowościach Leśno i Laska. Rowerzyści mieli tam okazję skosztować lokalnych przysmaków dodających energii. Dodatkowo dla kolarzy przygotowano ciepłe i zimne napoje.

Formuła KaszebeRundy pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, każdy jest zwycięzcą. Na trasę zaprasza się amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej oraz aktywnych kolarzy. Jak co roku nie brakowało również chętnych osób do wzięcia udziału w maratonie z Brus. Na trasie tegorocznego przejazdu pojawiło się 7 kolarzy z naszej gminy. 

Poniżej fotogaleria z wydarzenia. Relacja dotyczy bufetu zorganizowanego w Leśnie i odwiedzających go 2 czerwca kolarzy. 

Szczegóły na kaszeberunda.pl 

Inf. i fot. UM Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!