Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 lipca 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-07-03 • Salos Brusy ma już 20 lat!

Jubileusz 20-lecia istnienia obchodziła sportowa organizacja Salos Brusy zrzeszająca dziesiątki młodych piłkarzy. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 29 czerwca br.

Salezjańska Organizacja Sportowa w Brusach została założona dwie dekady temu przez Gabrielę Kloskę, Stanisława Szultkę i Stanisława Kobierowskiego we współpracy z ks. Prałatem Zdzisławem Wirwickim, ówczesnym proboszczem Parafii Wszystkich Świętych w Brusach. Przez lata Salos gromadzi dziesiątki małych sportowców, którzy nie tylko uczą się jak grać w piłkę nożną, ale są też kształtowani pod kątem wychowawczym i społecznym. Osobą najbardziej kojarzoną z bruskim Salosem jest jego trener i zarazem prezes Stanisław Kobierowski, który dokłada wszelkich starań, aby sportowo rozwijać młodą kadrę piłkarską Gminy Brusy, uczyć dzieci właściwych postaw, a przy tym zapewniać im doskonałą zabawę i aktywny sposób spędzania czasu wolnego. W realizacji wszystkich tych celów chętnie pomagają prezesowi rodzice piłkarzy Salosu.

Sobotnie świętowanie jubileuszu stowarzyszenia rozpoczęła msza św. w bruskim kościele, którą sprawował ks. Tomasz Szmaglik. W dalszej części, odbywającej się na stadionie miejskim w Brusach, Zarząd Salos Brusy wręczył podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym przez minione 20 lat w rozwój i działalność stowarzyszenia. Medale dostali także piłkarze. Z okazji jubileuszu gro osób składało członkom Salosu życzenia i gratulacje, wśród nich burmistrz Brus Witold Ossowski oraz ks. Prałat Zdzisław Wirwicki.

Obchody rocznicy nie mogły by się odbyć bez rozegrania meczy piłki nożnej, które wpisane są w codzienną działalność Salosu. Zagrali z sobą oczywiście młodzi piłkarze, ale także drużyna rodziców w kontrze do ekipy składającej się z lokalnych działaczy sportowych.  
 

 

 

 

Inf. i fot. UM Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!