Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 lipca 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-07-05 • Budowa żłobka w Brusach

Postępują prace związane z budową żłobka w Brusach. Roboty budowlane rozpoczęły się już w maju br. Wykonawcą jest firma iGiS z Brus.

Przypomnijmy, żłobek powstanie w nowej bryle dobudowanej do budynku socjalno – sportowego przy ul. Armii Krajowej w Brusach. W obiekcie znajdą się sale i szatnie dla dzieci, pomieszczenia sanitarne i biurowe. To ważna inwestycja szczególnie dla rodziców, którzy chcą podjąć pracę, a nie mają takiej możliwości z powodu opieki nad dziećmi do lat 3. Realizacja przedsięwzięcia zapewni aż 80 miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców gminy Brusy.

Ponadto, w nowym budynku swoje miejsce znajdą dwie dodatkowe sale, łazienki i szatnie dla przedszkolaków. Zwiększy to komfort nauki w przepełnionych obecnie klasach przedszkolnych w Brusach.

Na realizację inwestycji Gmina Brusy wyda 4,6 mln zł, z czego 3 mln zł dotyczy żłobka. Gmina Brusy pozyskała 2,4 mln zł z rządowego programu „Maluch+” województwa pomorskiego. Pozyskane dofinansowanie stanowi aż 76% kosztu całkowitej budowy żłobka.

Burmistrz Brus Witold Ossowski z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem po podpisaniu umowy na dofinansowanie z programu „Maluch+”, 12 czerwca br. Fot. UWP w Gdańsku.

 

 

Inf. UM Brusy.

Fot. UWP w Gdańsku, UM Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!