Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 10 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2008-08-09 • XI Pieczenie Chleba w Widnie.

Od kilku lat w miesiącu sierpniu organizowana jest przez Gminę Brusy impreza pn.: ”Pieczenie Chleba” w miejscowości Widno. Każdy z przybywających gości ma okazję skosztować wypieków z tradycyjnego pieca chlebowego. Przy piecu corocznie czuwa Pani Agnieszka Wera z Widna. Tegoroczne Pieczenie Chleba odbędzie się 9 sierpnia 2008 roku o godz. 16.00. Patronat medialny nad tą imprezą objęła Gazeta Pomorska.
W programie m.in. zabawy i konkurencje dla dzieci i dorosłych, wypieki z pieca chlebowego oraz  zabawa taneczna.

Widno to niewielka miejscowość położona nad malowniczą rzeką Zbrzycą. Można do niej trafić wybierając trasę turystycznego szlaku niebieskiego z Leśna przez Rolbik wzdłuż Zbrzycy lub szosą z Brus przez Wielkie Chełmy i Laskę. Wieś liczy zaledwie kilka domów, dwie leśniczówki oraz stary, bo 60-letni piec, który od początku swojego istnienia służy okolicznej ludności. Z biegiem czasu piec przestał zaopatrywać mieszkańców Widna w chleb, a stał się atrakcją turystyczną.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i rzeszy przybywających turystów. Konsumpcja nie jest jedyną atrakcją w Widnie. Organizatorzy zapewniają liczne konkursy i zabawy m.in.: wyścigi w workach, przecinanie drewna na czas, przeciąganie liny. Całość kończy się zabawą taneczną na świeżym powietrzu.

Tak bawiliśmy się wspólnie w ubiegłym roku...


Zobacz X Jubileuszowe Pieczenie Chleba w Widnie


cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!