Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 12 lipca 2020r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2008-08-07 • Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Brusach obchodzi Jubileusz X-lecia swojego istnienia
W dniu 9 sierpnia br. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Brus świętuje swoje  X- lecie.
 Uroczystości rozpoczną się zbiórką bractw na placu targowym o godz. 14:30 skąd przemaszerują ulicami miasta do kościoła.
W czasie Mszy św. odprawionej w intencji Bractwa przez Kapelana Bractwa ks. Prałata Zdzisława Wirwickiego, nastąpi poświęcenie sztandaru i ślubowanie 5- ciu nowo wstępujących braci.
 Po Mszy św. nastąpi przemarsz na targowisko, gdzie odbędzie się strzelanie do kura o tytuł Króla Kurkowego KBS Brusy AD 2008. Na targowisku odbędzie się także intronizacja nowego króla kurkowego.
Podczas Rautu Królewskiego strzelanie do tarczy X - lecia KBS Brusy i do kura o wieczyście przechodni puchar " Kulę Armatnią Założycieli KBS Brusy "

Następnie w celastacie bractwa mieszczącym się przy ul. Polnej w Brusach Prezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Wegner dokona odznaczeń zasłużonych braci z Brus.
  
Patronat Honorowy nad imprezą objął i zaproszenie przyjął Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.
Gośćmi honorowymi uroczystości będą parlamentarzyści rodem z Brus:  Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk i Senator RP Jan Wyrowiński.cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!