Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2008-08-29 • Gmina Brusy wyszła naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.

Na terenie miasta Brusy wyznaczono 6 miejsc parkingowych z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Dwa z nich przygotowano na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Brusach, dwa w centrum miasta przy ciągu pieszo – jezdnym łączącym ul. 2-Lutego z ul. Ogrodową i 2 kolejne na parkingu przy ul. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego – w pobliżu kościoła.

Ponadto Gmina Brusy udziela wsparcia finansowego na rzecz fundacji „Dla Zdrowia” działającej od 1994 r. w Chojnicach. Fundacja wystąpiła do PFRONu o dofinansowanie na stworzenie „Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego w Chojnicach” w latach 2007-2009. Projekt ten zakłada bezpłatne udostępnienie sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego mieszkańcom powiatu chojnickiego.

Partnerami przy pisaniu wniosku były wszystkie samorządy z Powiatu Chojnickiego oraz sam Powiat. Dofinansowanie wkładu własnego Fundacji następuje poprzez udzielenie jej dotacji przez Powiat, a także pochodzi od wszystkich samorządów. Wysokość udzielanej pomocy finansowej uwarunkowana jest liczbą mieszkańców zameldowanych w poszczególnych gminach.

Ustosunkowując się do tego Gmina Brusy w roku 2007 przeznaczyła na ten cel ok. 7,5 tys. zł. Do końca roku 2008 na konto Fundacji wpłynie kwota ponad 2,6 tys. zł, a w przyszłym roku bruski samorząd udzieli wsparcia w kwocie ok. 1,9 tys. zł.

Od momentu otwarcia Wypożyczalni ( 18 września 2007 r.) do tej pory z pomocy skorzystało 16 mieszkańców gminy Brusy, co pomogło im w znacznej mierze powrócić do zdrowia.

Miejsca parkingowe przy Urzędzie Miejskim w Brusach.
Miejsca parkingowe przy Urzędzie Miejskim w Brusach.

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!