Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 14 lipca 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2011-02-24 • Kaszubska Telewizja CSBTV w Brusach i o Brusach

 

 
Kaszubska Telewizja CSBTV zwiększa swoją obecność w południowej części Kaszub - od 15 lutego stacja jest dostępna dla abonentów telewizji kablowej TelSat z Brus. To kolejny lokalny operator kablowy na Kaszubach, który umożliwia oglądanie CSBTV - wcześniej uczyniły to kablówki z północnej części regionu - Vectra w Wejherowie, Polaris w Helu, TVK w Pucku czy TVK w Strzebielinie.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Brus, czy szerzej - Powiatu Chojnickiego, którzy nie mają dostępu do telewizji TelSat, mogą znaleźć program CSBTV w ofercie wszystkich platform cyfrowych - Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu na kanale 143, platformy Orange na kanale 123 oraz platformy N na kanale 155, a także w ofercie Telewizji na Kartę.

A oglądać CSBTV warto, gdyż w programach stacji coraz częściej pojawiają się informacje z południowej części Kaszub - przykładowo bohaterami drugiego odcinka nowego magazynu stacji pt. „Domôcëzna” będą uczniowie i nauczyciele z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach, przygotowujący się do tegorocznego egzaminu dojrzałości z języka kaszubskiego. W programie, który zostanie wyemitowany w niedzielę 27 lutego o godz. 8.30, zobaczymy m.in. dyrektora KLO w Brusach Zbigniewa Łomińskiego, nauczyciela KLO Marka Rodzenia, prof. Uniwersytetu Gdańskiego Jerzego Sampa oraz oczywiście maturzystów.

„Domôcëzna”  to nowy magazyn informacyjno-społeczno-kulturalny na antenie telewizji CSBTV. Premierowy odcinek został wyemitowany w niedzielę 20 lutego. Tytuł programu oznacza zarówno najbliższą okolicę, „małą ojczyznę”, jak i rodzimą kulturę. Widzowie co tydzień znajdą w nim informacje o wydarzeniach ważnych dla społeczności kaszubskiej, komentarze zjawisk istotnych dla rozwoju regionalnej kultury oraz relacje nt. codziennych problemów mieszkańców Kaszub. Emisja w każdą niedzielę o godz. 8.30, powtórki w niedzielę o godz. 16.00 oraz w poniedziałki o godz. 18.45. Planowane są  52 15-minutowe odcinki programu. Prowadzącym jest Mateusz Bullmann, znany doskonale z anteny Radia Kaszëbë.

  

Więcej informacji:
Adam Chmielecki, Specjalista ds. promocji,
promocja@mediakaszebe.pl, tel. 506 832 005, 58 575 572 7

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!