Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 lipca 2020r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2011-02-03 • Ferie z biblioteką

 

Jak co roku, bruska biblioteka nie zapomniała o dzieciach spędzających zimowe ferie w mieście. Zaproponowane zajęcia bardzo się spodobały dzieciom.

Między 24 a 28 stycznia br. oddziały dla dzieci i filie w Leśnie i Małych Chełmach organizowały codziennie zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Dzieci uczęszczające na cykl zajęć „Hu! Hu! Ha! Zima wcale nie jest zła” sprawiły, że w bibliotece było gwarno i wesoło. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Łącznie w czasie ferii bibliotekę w Brusach odwiedziło 253 dzieci z Brus i okolic.


Brusy
Codziennie dzieci miały okazję oglądnąć film animowany w „bibliotecznym kinie”. Wśród kinowego repertuaru znalazł się: „Ryś i spółka”, „Jak wytresować smoka?”, „Jak ukraść księżyc?”, „Toy Story 2” oraz „Zakochany wilczek”.
Po filmie dzieci słuchały opowiadań z morałem, które czytali im zaproszeni goście. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” opowiadania dla dzieci czytali:
• zastępca burmistrza Brus Krzysztof Gierszewski,
• ksiądz Franciszek Pielecki,
• kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach – Natalia Landowska,
• strażak Ochotniczej Straży Pożarnej – Janusz Szmaglik,
• policjant Posterunku Policji – Bogumił Olter,
• oraz najstarszy czytelnik biblioteki – Ludgard Czapiewski z Kosobud.

Uczestnicy ferii mieli czas na rozwijanie swoich zdolności plastycznych. Dzieci przez cały tydzień wykonywały z kolorowego papieru m.in. bałwanki, niedźwiadki, pingwinki oraz kolorowe maski karnawałowe.


Bezpłatne zajęcia w czasie ferii organizowane są przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Brusach już od kilku lat. Oprócz satysfakcji z przeprowadzenia udanej akcji w okresie ferii, bibliotekarze maja pewność, ze tego rodzaju spotkania z dziećmi to najlepsza promocja biblioteki i czytelnictwa w środowisku lokalnym. Większość z uczestników po spotkaniach zwracała i wypożyczała kolejne książki oraz korzystała z bezpłatnego dostępu do internetu.

Bajki czytał ks. Franciszek Pielecki...
Bajki czytał ks. Franciszek Pielecki...

... Ludgard Czapiewki z Kosobud
... Ludgard Czapiewki z Kosobud

... Natalia Landowska
... Natalia Landowska

Janusz Szmaglik
Janusz Szmaglik

... Zastępca Burmistrza Brus Krzysztof Gierszewski
... Zastępca Burmistrza Brus Krzysztof Gierszewski

...Bogumił Olter
...Bogumił Olter

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!