Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 19 września 2019r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-05-22 • Bruszanie tańczyli fishmob dla św. Jana Pawła II

Fishmob to spontaniczne tańce do pieśni katolickich z okazji urodzin Jana Pawła II i zarazem zaproszenie na Lednicę. Wydarzenie to w Brusach odbyło się w minioną niedzielę 19 maja br. przed kościołem parafialnym.

- Fishmob jest ideą lednicką dla uwielbienia Boga poprzez taniec i barwy flag, z którymi się tańczy. Kolor każdej flagi jest symboliczny, np. złote oznaczają Bożą chwałę i Bożą obecność, srebrny - świętość i oczyszczenie, czerwony - Jezusa i Jego krew, biały - czystość i Ducha Świętego, ciemnoniebieski - Królestwo Boże, niebieski - łaskę i dobroć Boga, pomarańczowy - ogień i żar Ducha Świętego, żółty - radość, oliwkowy - nowe życie, ciemnoróżowy - relacje z Jezusem, nasza miłość do Boga, a fioletowy - majestat i dostojność. – mówi ks. Andrzej Węsierski z Parafii Wszystkich Świętych w Brusach.

Taniec uwielbienia w Brusach został zorganizowany przez młodzież należącą m.in. do KSM. Za jego koordynację odpowiedzialne były Julia Jażdżewska i Wiktoria Kantrzonka. Tegoroczne Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą na Lednicy odbędzie się 1 czerwca br.

Inf. UM Brusy.

Fot. Parafia Wszystkich Świętych w Brusach.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!