Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 12 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2011-02-03 • Spotkanie biblioterapeutyczne dla uczestników WTZ

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach odbyło się pierwsze spotkanie biblioterapeutyczne z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w  Brusach. Tematem zajęć był Świat bajek i baśni, a jego podstawowym celem było zaznajamianie uczestników z postawą tolerancji i akceptacji innych.


Zajęcia  biblioterapeutyczne  polegały na czytaniu i słuchaniu odpowiednio dobranych książek i fragmentów utworów literackich. Uczestnicy mieli możliwość wyrażenia swoich emocji poprzez rozmowę, ekspresję teatralną i zabawy muzyczno – ruchowe.


Na zajęciach czytana była m.in. „Bajka o Stokrotce”. Stokrotka urzekła każdego swoją prostotą i skromnością. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w dramie bajki, którą poprowadziła dyr. biblioteki Anna Orlikowska. Wspólne odgrywanie postaci sprawiło wszystkim wiele radości. Zajęcia biblioterapeutyczne pozwoliły odkryć w uczestnikach wiele nowych cech charakteru.


Celem imprez kulturalnych organizowanych przez Bibliotekę jest przede wszystkim upowszechnianie czytelnictwa. W przypadku Oddziału dla Dzieci niemożliwe jest to bez współpracy z nauczycielami i uczniami szkół podstawowych. Swoją współpracę lokalna biblioteka rozwija również z innymi instytucjami. Bardzo ceni sobie realizowanie wspólnych zamierzeń z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Brusach.  WTZ  realizuje program biblioterapii dla swoich podopiecznych i w związku z tym w bruskiej bibliotece w 2011 roku odbędzie się cały cykl spotkań biblioterapetycznych.

 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!