Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 16 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-11 • Zniżki rodzinne na start!

Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny. Wnioski o nią można składać już od 16 czerwca.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu będzie mogła w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty. Pierwsze z nich będą wydawane już w lipcu.

- Karta Dużej Rodziny realnie pomoże rodzinom wielodzietnym w codziennym życiu: dostępie do kultury, aktywnego wypoczynku, ale także obniży ich wydatki na życie. Szacujemy, że ze zniżek będziemogło skorzystać nawet 3,4 mln osób, w tym ponad 2 mln dzieci - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wkrótce pełną listę będzie można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym
i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych kart, które przyznają gminy swoim mieszkańcom. Do tej pory na karty dla dużych rodzin zdecydowało się 200 gmin w Polsce.

Opracowanie: Biuro Promocji i Mediów- Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

 

Szczegółowe informacje dotyczące Karty Dużej Rodziny znajdują się na stronie internetowej: rodzina.gov.pl. Link do strony podajemy także w zakładce pn. „Karta Dużej Rodziny“ z prawej strony. Znajdują się tam informacje dotyczcę szczegółów przedsięwzięcia, formularz wniosku o wydanie karty, wykaz dokumentów potrzebnych przy składaniu wniosku, a także wykaz zniżek i oferta partnerów.

 

Szerszych informacji udzielają także pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (biuro nr 4 Urzędu Miejskiego w Brusach - parter, nr telefonu: 52 39 69 388). W tym miejscu należy także składać wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny.

Pliki do ściągnięcia:
oferta partnerów (263 kB)
Karta Dużej Rodziny - pytania i odpowiedzi (29 kB)
wykaz dokumentów potrzebnych przy składaniu wniosku (15 kB)
wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny (80 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!