Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 28 maja 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-02 • Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

W przeddzień zakończenia roku szkolnego, 26 czerwca 2014r. w WDK w Czyczkowach zebrali się uczniowie klasy VI wraz ze swymi rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, by złożyć im wyrazy wdzięczności za trud wykształcenia i wychowania.  W akademii poruszyli temat nauki i wakacji, ale też przemijania oraz tego, że przed nimi kolejny etap życia.

Ze łzą w oku śpiewali piosenki na pożegnanie nauczycieli, szczególnie wychowawców, a w ciągu 7 lat, łącznie z „0” były to: p. Janina Brunka, p. Magdalena Wielińska, wp. Gabriela Jankowska, p. Anna Pestka i p. Krystyna Teca. Zapewniali również, że zawsze będą godnie świadczyć o Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, a pamięć o chwilach przeżytych w jej murach zostanie na zawsze.

Po części artystycznej zabrała głos pani dyrektor Ewa Rokita dziękując wszystkim, od rodziców, po nauczycieli i wychowawców, za wiele serca włożonego w kształtowanie młodych umysłów.

Następnie rozdała nagrody, podziękowania, listy gratulacyjne rodzicom i ich dzieciom – czyli uczniom kl. VI, którzy stali się absolwentami.

Na uroczystość przybył również p. wiceburmistrz – Krzysztof Gierszewski, który przemówił do absolwentów oraz wręczył nagrodę Emilii Frymark za najlepszy wynik ze sprawdzianu po kl. VI.

Na koniec części oficjalnej do głosu doszli uczniowie kl. V którzy podziękowali swoim starszym kolegom i koleżankom za wspólne chwile w szkole, dali im dobre rady na przyszłość oraz odebrali sztandar szkoły, który na ich ręce został przekazany przez przedstawicieli kl. VI.

Zanim wszyscy zasiedli do poczęstunku, głos zabrała przedstawicielka rodziców, p. Hanna Grabska dziękując nauczycielom za poświęcenie na rzecz ich dzieci, za kształcenie ich, wychowanie oraz organizowanie wycieczek, w których mogli też uczestniczyć chętni rodzice. To również dowód na piękną współpracę szkoły z rodzicami w wychowaniu dzieci.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne chwile spędzone przy stole, na poczęstunek zorganizowany przez rodziców z kl. VI, na wspólne zdjęcia, klasowe i rodzinne, na tańce, które rozpoczął tradycyjnie taniec poloneza. Był też czas na małą niespodziankę – prezentację o kl. VI, która była przekrojem lat spędzonych w przedszkolu i szkole.

Uczniowie kl. VI – już absolwenci na pewno zapamiętają ten dzień i będą chętnie do niego wracać.

 

Opracowanie i zdjęcia: SP Czyczkowy. Więcej zdjęć: kliknij tutaj.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!