Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-04 • XVI Zjazd Kaszubów

Już jutro, 5 lipca, Kaszubi spotkają się ze sobą podczas XVI Zjazdu Kaszubów w Pruszczu Gdańskim! Burmistrz Brus Witold Ossowski oraz Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego O/Brusy Andrzej Kulesza zachęcają do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

Jak co roku podczas Zjazdu Kaszubów  nie zabraknie kaszubskiej muzyki, znakomitej kuchni regionalnej podczas tzw. Biesiady, a także rękodzielników, z różnych stron naszego regionu. Podczas zjazdu zostanie rozegrany także turniej indywidualny i drużynowy gry w Baśkę.

 

5 lipca do Pruszcza Gdańskiego zawitają Kaszubi z całej Polski i z poza jej granic. Część z nich, tradycyjnie już, przybędzie na miejsce pociągiem Transcassubia. Pociąg ruszy z Chojnic wczesnym rankiem o godzinie 4:34! Nim dotrze na metę zabierze ze sobą kilkuset Kaszubów m.in. z Chojnic, Brus (wyjazd 5:12), Kościerzyny i Trójmiasta. Za przejazd Transcassubią, tak jak to bywało w latach ubiegłych, pobrana zostanie opłata w kwocie 10 zł od osoby (w obie strony). Dzieci do 15 roku życia podróżować będą bezpłatnie.

Bilety można nabyć w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach od 30 czerwca, w godzinach 8:00-15:00. Wszystkie osoby posiadające żółte chusty z napisem "Brusë" prosimy o zabranie ich ze sobą.

 

Zachęcamy do uczestnictwa! Nie może Cię tam zabraknąć!
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!