Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 29 maja 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-07 • XVI Zjazd Kaszubów w Pruszczu Gdańskim

5 lipca Kaszubi spotkali się ze sobą podczas XVI Zjazdu Kaszubów w Pruszczu Gdańskim! Jak co roku podczas Zjazdu Kaszubów  nie zabrakło kaszubskiej   muzyki, znakomitej kuchni regionalnej podczas tzw. Biesiady, a także rękodzielników, z różnych stron naszego regionu. Podczas zjazdu został rozegrany także turniej indywidualny i drużynowy gry w Baśkę. Brusy w tych rozgrywkach reprezentował Artur Łącki.

 

5 lipca do Pruszcza Gdańskiego zawitali Kaszubi z całej Polski i z poza jej granic. Część z nich, tradycyjnie już, przybyła na miejsce pociągiem Transcassubia. Pociąg ruszył z Chojnic wczesnym rankiem, bo o godzinie 4:34! Nim dotarł na metę zabrał ze sobą kilkuset Kaszubów m.in. z Chojnic, Brus, Kościerzyny i Trójmiasta. Za przejazd Transcassubią, tak jak to bywało w latach ubiegłych, pobrana została symboliczna opłata w kwocie 10 zł od osoby (w obie strony). Dzieci do 15 roku życia podróżowały bezpłatnie. Tym razem z Brus pojechała około 250 osób.

Zdjęcia można obejrzeć na Facebooku Miasta i Gminy Brusy. Fotorelację podzielono na dwie części: przejazd Transcassubią - kliknij tutaj oraz uroczystości w Pruszczu Gdańskim - kliknij tutaj.

Zdjęcia: UM Brusy, CKB Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!