Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 12 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-09 • IV Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych - Brusy 2014

W czerwcu, na stadionie miejskim w Brusach, odbyła się IV Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych, zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach. W przygotowaniach do Olimpiady oraz w jej organizacji pomagali również uczestnicy projektu „Młodzi i aktywni”, realizowanego w ramach programu RÓWNAĆ SZANSE.

Uczestników sportowych zmagań przywitała Natalia Landowska - Kierownik WTZ Brusy oraz Anna Orlikowska - Prezes Stowarzyszenia „Ty i Ja”. Do rozgrywek fair-play zachęcali również zaproszeni goście: Stanisław Skaja - Starosta Chojnicki, Krzysztof Gierszewski - Zastępca Burmistrza Brus, Andrzej Gąsiorowski - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach, Danuta Durajewska – Zastępca Dyrektora Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach oraz Marek Rodzeń- główny sędzia IV Zaborskiej Olimpiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych – Brusy 2014.

W olimpiadzie udział wzięło blisko 200 zawodników z 17 placówek województwa pomorskiego, kujawsko - pomorskiego i wielkopolskiego, którzy reprezentowali takie miejscowości jak: Czersk, Bytów, Trzebuń, Kolnik, Kościerzyna, Tuchola, Więcbork, Przechlewo, Wiele oraz Chojnice. Naszą gminę reprezentowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja”. Sportowcy wzięli udział w konkurencjach indywidualnych (skoki w dal, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, biegi na 100 metrów, tor przeszkód na wózku inwalidzkim) oraz grupowych (sztafeta 4x100 metrów, przeciąganie liny i mecz w „dwa ognie”).

Ponownie bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z WTZ Czersk, którzy po raz drugi z rzędu uzyskali pierwszą lokatę w KLASYFIKACJI GENERALNEJ. Tuż za nimi na podium uplasowali się przedstawiciele ŚDS Więcbork, a III miejsce po zaciętej walce przypadło Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja”.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Stanisław Skaja Starosta Chojnicki oraz Burmistrz Brus Witold Ossowski. Impreza została zorganizowana dzięki dofinansowaniu Powiatu Chojnickiego oraz Gminy Brusy.

Rozpoczęcie olimpiady i powitanie zaproszonych gości.
Rozpoczęcie olimpiady i powitanie zaproszonych gości.

Tomek Frymark z WTZ Brusy podczas skoku w dal z miejsca.
Tomek Frymark z WTZ Brusy podczas skoku w dal z miejsca.

Zwycięzcom gratulował m.in. Brusek.
Zwycięzcom gratulował m.in. Brusek.

Tomasz Daszkowski i Kuba Januszewski również w tym roku wywalczyli miejsca na podium w konkurencji TOR PRZESZKÓD NA WÓZKU INWALIDZKIM.

Zwycięzcy w KLASYFIKACJI GENERALNEJ - WTZ Czersk.
Zwycięzcy w KLASYFIKACJI GENERALNEJ - WTZ Czersk.

W przerwie Stowarzyszenie Młodych Archeologów z Brus zaprezentowało swoje umiejętności.

Dziewczyny z projektu MŁODZI I AKTYWNI pomagały m.in. przy wydawaniu posiłków.

Brusek po IV ZOSON'ie regeneruje siły, żeby w przyszłym roku znowu pojawić się na Stadionie Miejskim w Brusach.

 

Organizatorzy dziękują WSZYSTKIM za dobry humor, zaciętą rywalizację, bezinteresowną pomoc i zaangażowanie!!!

 

Szczególe podziękowania należą się również tym, bez których organizacja tak dużej  imprezy byłaby niemożliwa. Wyrazy wdzięczności kierujemy do:

-       PanaMARKA RODZEŃ i uczniów Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych

-       Młodzieży z projektu „Młodzi i aktywni” realizowanego w ramach programu Równać szanse,za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach i w przeprowadzeniu imprezy

-       Stowarzyszeniu Młodych Archeologów z Brus

-       Członkom Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja”

-       Pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach

-       Pracownikom Urzędu Miejskiego w Brusach

-       Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Brusach

-       Dyrekcji Zespołu SzkółPonadgimnazjalnych w Brusach

 

 

Opracowanie i zdjęcia: WTZ Brusy.

 

Pliki do ściągnięcia:
wyniki poszczególnych konkurencji (69 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!