Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-18 • „Wyjazd po radość”

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Pelplińskiej Oddział w Brusach już po raz 19. zorganizowało kolonie letnie pt: „Wyjazd po radość”. 100 uczestników wyjazdu gościło w Ośrodku Wypoczynkowym „Jeziornik” w Borzechowie. Kolonie trwały od 28 czerwca do 4 lipca br.

Uczestnikami były to dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Brusy. Organizatorzy wypoczynku w trakcie jego trwania realizowali program profilaktyczno – wychowawczy i kulturalno - rekreacyjny. Ponadto organizowano dla podopiecznych rozgrywki sportowe, imprezy ogólno kolonijne przy ognisku oraz inne atrakcje. W piękne słoneczne dni dzieci korzystały z plaży i kąpieli wodnych. Opiekunowie dołożyli wszelkich starań, aby podczas zajęć grupowych dzieci mogły w jak najciekawszej formie rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Podczas zajęć dzieci i młodzież wyrabiały w sobie nawyki kultury i higieny osobistej oraz  dbania o porządek w swoich domkach. W trakcie kolonii dzieci uczestniczyły w modlitwie w grupach i przy posiłkach, a także uczestniczyły w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Andrzeja Dombrowskiego i ks. Krzysztofa Stoltmana - Proboszcza z Tczewa.

Ponadto koloniści wraz z opiekunami podczas trwania letniego wypoczynku wybrali się do Osady Indiańskiej. Celem tej przygody było zapoznanie się z kulturą Indian. Było to połączenie wspaniałej zabawy z nauką. Podopieczni z zainteresowaniem malowali twarze i ubierali się w stroje Indian, zdobywali pióra i szukali Wielkiego Wodza Indian. Brali udział w różnych zajęciach takich jak strzelanie z łuku, rzut tomahawkiem, strzelanie z długiej strzelby do celu, a także uczestniczyli w wielu grach i zabawach zręcznościowych. Dzieci z radością i śpiewem na ustach powróciły do Borzechowa. W ostatnim dniu kolonii udano się do Arboretum w Wirtach - miejsca edukacji przyrodniczo-leśnej, gdzie można podziwiać zachowane przez leśników piękno i potęgę przyrody.

 

Przedstawiciel organizatora kolonii, koordynator wypoczynku, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Pelplińskiej Oddział Brusy - Ewa Czapiewska dziękuje za finansowe wsparcie oraz pomoc w organizacji wypoczynku:

- Gminie Brusy

- Kuratorium Oświaty w Gdańsku

- Darczyńcom z Gminy Brusy

- Zarządowi Diecezjalnemu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

- Ks. Proboszczowi Mirosławowi Klawikowskiemu za odwiedziny i słodki upominek

- Marii Gierszewskiej – restauracja „Pablo” za wypożyczenie gofrownicy

-  Ośrodkowi Wypoczynkowemu Jeziornik pp O i R Kiedrowskim

- Spółdzielczemu Gospodarstwu Rolnemu w Brusach za dar serca

 

W szczególny sposób dzieci dziękują:

- Kierownikowi kolonii  - Ks. Andrzejowi Dombrowskiemu za msze św. i słodkości oraz całokształt pracy

- wychowawcom kolonii: Teresie Laska, Małgorzacie Kołodziej, Karolowi Gierszewskiemu

 Jolancie Ortman, Annie Gierszewskiej i Katarzynie Jakubowskiej

- terapeutkom Annie Erdmańczyk i Joannie Rudnik

- członkom Stowarzyszenia Rodzin Katolickich: Teresie Cupa, Stefanii Lamczyk, Irenie Czapiewskiej i Janinie Dorau, wszyscy  pracowali na rzecz kolonistów jako

wolontariusze. za bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Serdecznie dziękuje Organizator – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział Brusy.

W tym miejscu zacytuję słowa  Proboszcza z Parafii Kosobudy Ks. Mirosława Romanowskiego wypowiedziane w dniu 15 czerwca 2014r „Niech uśmiech i radość dzieci będzie nagrodą wszystkim, którzy pomogą tej akcji”

 

 

Opracowanie: SRK O/Brusy, Ewa Czapiewska.

Zdjęcia: SRK O/Brusy. Więcej: kliknij tutaj.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!