Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-29 • Koncert finałowy "Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata"

Zakończono XX Międzynarodowy Festiwal Folkloru „II Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”. Podczas pięciu dni na siedmiu festiwalowych scenach zaprezentowało się piętnaście zespołów z Polski i zagranicy. Publiczność miała okazję zobaczyć zespoły z Macedonii, Bułgarii, Niemiec, Tajwanu i Brazylii. Ponadto zaprezentowali się Kaszubi z Kanady, polonijna grupa z Białorusi oraz góralski zespół z Ustronia. Nie zabrakło też rodzimych grup z naszego regionu. Wystąpiły m.in.:  Kaszuby z Wiela i Karsina, Gwiżdże i Dzôtczi z Brus, Kościerzyna z Kościerzyny i wiele innych. Zespoły występowały na scenach: w Brusach, Wielu, Kościerzynie, Czersku, Chojnicach, Charzykowach i Swornegaciach.

Uroczyste zakończenie festiwalu miało miejsce w niedzielę, 27 lipca w Brusach. Koncert finałowy poprzedziła Msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach, której przewodniczył ks. proboszcz Mirosław Klawikowski. Po Eucharystii uczestnicy wydarzenia przeszli barwnym, tanecznym korowodem na stadion miejski w Brusach. Podczas koncertu finałowego na jednej scenie, zaprezentowały się wszystkie zespoły, biorące udział w festiwalu. Koncert przypieczętowały kolorowe fajerwerki.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z koncertu finałowego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata".  Pełny fotoreportaż można zobaczyć na Facebooku Miasta i Gminy Brusy - kliknij tutaj.

Foto: UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!