Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 czerwca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-07-02 • Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w Wielkich Chełmach

Dnia 27 czerwca w Szkole Podstawowej im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

Uroczystość rozpoczęła się miłym akcentem. Dyrektor szkoły Jarosław Nakielski wręczył uczniom szereg nagród - za dobre wyniki w nauce, za aktywny udział w życiu szkoły, za udział w różnego rodzaju konkursach, zawodach sportowych oraz za bardzo dobre wyniki, dziękując za wysiłek włożony w edukację oraz życząc miłych wakacji i zasłużonego wypoczynku. Następnie klasa III w przygotowanym przez Panią Wychowawczynię Renatę Lubińską występie pożegnała w bardzo ciepłych i wzruszających słowach wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowane upominki wręczyli uczniom opuszczającym naszą szkołę – klasie VI. Nagrody też wręczyły Panie z świetlicy, rozstrzygając Konkurs całoroczny „Świetliczaka na szóstkę”.

Drugim ważnym wydarzeniem tego dnia było zakończenie szkoły przez uczniów klasy szóstej. Punktualnie o godz. 17.00 do sali szkoły zawitali zaproszeni goście, rodzice szóstoklasistów oraz uczniowie kl. V. Krótkiego powitania dokonał zastępca Burmistrza Brus Pan Krzysztof Gierszewski.   Jednym z ważniejszych punktów uroczystości,  była ceremonia ślubowania absolwentów i pożegnanie sztandaru. W tej części uroczystości istotne były również przemówienia pana dyrektora, wychowawczyni oraz wręczenie świadectw, nagród i listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem.     Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez szóstoklasistów, która rozbawiła, a także wzruszyła do łez (co niektórych) zebranych na sali gości.

Na koniec wystąpiła klasa piąta żegnając absolwentów i obdarowując ich upominkami - na szczęście.

    Po tej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni do świetlicy szkolnej na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców, na wspaniałe wypieki, owoce oraz słodycze, a absolwenci i piątoklasiści mogli po raz ostatni wspólnie spędzić czas przy muzyce.

Opracowanie i zdjęcia: SP Wielkie Chełmy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!