Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 lutego 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-03-13 • Warsztaty regionalne poświęcone pamięci Józefa Chełmowskiego
Warsztaty regionalne poświęcone pamięci Józefa Chełmowskiego
Warsztaty regionalne poświęcone twórczości i życiu Józefa Chełmowskiego będą organizowane w Chacie Kaszubskiej w Brusach – Jagliach. Celem organizacji warsztatów jest przybliżenie i zapoznanie uczestników z postacią artysty oraz jego twórczością. Zajęcia kierowane są do uczniów wszystkich typów szkół oraz innych grup zorganizowanych od 10 do 20 osób.

1.   Malarstwo na szkle „Józef Chełmowski nasz Leonardo da Vinci”.
Opis warsztatu: Głównym celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z postacią artysty oraz jego twórczością. Uczestnicy samodzielnie będą mogli wykonać kopię dzieł Józefa Chełmowskiego na szkle. W ramach warsztatu uczestnicy otrzymują wykonany przez siebie obraz.
Koszt: 10 zł od osoby
2.  Anioły Chełmowskiego. W ramach tych warsztatów realizowane będą dwa odrębne warsztaty plastyczne.
     A) Malowanie aniołów (figury drewniane)

     Opis warsztatu: Głównym celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z postacią artysty oraz jego twórczością. Uczestnicy samodzielnie będą mogli pomalować farbami akrylowymi drewnianego anioła. W ramach zajęć uczestnicy otrzymują wykonaną przez siebie figurkę.
Koszt: 10 zł od osoby
B) Malowanie aniołów (figury gipsowe)
      Opis warsztatu: Głównym celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z postacią artysty oraz jego twórczością. Uczestnicy samodzielnie będą mogli pomalować gipsowe figurki aniołów. W ramach uczestnicy otrzymują wykonaną przez siebie figurkę.
Koszt: 15 zł od osoby
3.  Życie i twórczość Józefa Chełmowskiego.
      Opis warsztatu: Głównym celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z sylwetką artysty i jego różnorodną twórczością. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w quizie dotyczącym wiedzy na temat artysty i wcielić się w rolę zaborskiego rzeźbiarza.
Koszt: 5 zł od osoby
 cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!