Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 19 czerwca 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-03-13 • Koncert muzyki włoskiej w Brusach

W niedzielę 12 marca 2017 o godzinie 16.00 w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się koncert duetu z włoskimi coverami piosenek Al Bano & Rominy Power.

An Dreo & Karina, bo to o nich mowa, uświetnili swoim gorącym i energetycznym występem, niedawno obchodzony Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny. Publiczność bawiła się w rytmie włoskich hitów lat 80-tych. Duet zachęcał do wspólnej zabawy, zgromadzeni podziękowali An Dreo & Karinie gromkimi brawami a także owacją na stojąco, a także doczekali się BIS-u.
Historia powstania duetu: Karina i Andrzej poznali się na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Międzyrzeczu, gdzie brali udział w konkursie rywalizując między sobą. Rok później już jako duet wzięli udział w kolejnym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej gdzie zostali głównym Laureatem. Pod koniec 1999r. narodził się pomysł założenia duetu z repertuarem Al Bano & Romina Power. Andrzej przybrał pseudonim An Dreo, a Karina została przy swoim imieniu i tak zaczęła się przygoda z piosenką i językiem włoskim.
Rok 2000 rozpoczął się bardzo pomyślnie dla duetu, zagrali ponad 50 koncertów a pod koniec roku nagrali pierwszą płytę z największymi przebojami Al Bano & Romina Power. Płyta ukazała się na początku 2001r. i znalazła ponad 20 tys. odbiorców i tak duet zaczął być rozpoznawalny i zaczął grać jeszcze więcej koncertów. W okresie zimowym przygotowywali materiał na kolejną płytę na której znalazły się utwory Al Bano & Romina oraz własne kompozycje w języku włoskim. Aranżacją płyt zajął się Andrzej lecz teksty do swoich kompozycji pisali wspólnie z Kariną. Płyta "Volare" ukazała się na początku 2002r. i również dobrze została przyjęta. Nagrywając te dwie płyty An Dreo & Karina chcieli przypomnieć brzmieniowo lata 80-te i z takim brzmieniem występowali przez sześć lat. W 2007r. duet nagrał dwa utwory "Felicita" w nowej wersji i jedną własną kompozycje "Una luna, una notte" która ukazała się na singlu a do utworu "Felicita" został nakręcony klip.
Gościli w wielu programach telewizyjnych m.in: "Pytanie na śniadanie" TVP 2 ,"Kawa czy Herbata" TVP 1,"Złote Tarasy" TVN, "Lub czasopisma" TELE 5 i wielu innych.
Występują na żywo z zespołem i zagrali setki koncertów w kraju i zagranicą m.in. USA, Malta, Czechy, Słowacja.
W 2008r. An Dreo & Karina zostali zaproszeni przez dyrektora Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego na Festiwal Kultury Włoskiej do Zamościa gdzie zagrali wspólny koncert dla kilkutysięcznej publiczności. Nowoczesna stylizacja duetu jak i również świeże spojrzenie na utwory największej supergwiazdy San Remo lat 80-tych Al Bano & Romina Power oraz własne kompozycje w języku włoskim dały zwycięstwo na Europejskim Festiwalu Coverów. W 2010r. z okazji 10-cio lecia duet wydał trzecią długogrającą płytę z największymi przebojami Al Bano & Romina Power w odświeżonych aranżacjach.
Są jedynym popowym duetem w Europie wykonującym w oryginalnych tonacjach największe przeboje Al Bano & Romina Power.

Opr. i Fot. CKiB
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!