Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 maja 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-05-09 • Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2017! Zgłoś się

Przed nami 24. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2017. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś" i „Zagroda" w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 12 maja 2017 r.


Główną ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.
Organizatorami konkursu Piękna Wieś Pomorska 2017 są:
• samorząd województwa pomorskiego
• Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku
• Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.


Konkurs ma promować aktywny udział społeczności wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki oraz przyczynić się do identyfikacji i analizy możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.


Karty zgłoszeń należy składać do 12 maja 2017 r. w biurze interesanta Urzędu Miejskiego w Brusach. Szczegółowych informacji udziela p. Marcin Piekarski
Urząd Miejski w Brusach
ul. Na Zaborach 1, biuro nr 37
e-mail:

promocja@brusy.pl
tel. kontaktowy 52 39 69 312
Oceny dokonują komisje:
• gminne – powołane przez wójta/burmistrza gminy, które do 14 czerwca 2017 r. zgłaszają do eliminacji powiatowych laureatów pierwszych miejsc konkursu w kategoriach Wieś i Zagroda
• powiatowe – powołane przez starostę powiatu, które do 14 lipca 2017 r. zgłaszają do eliminacji wojewódzkich laureatów pierwszych miejsc konkursu w kategoriach Wieś i Zagroda
• wojewódzka – na podstawie przesłanych zgłoszeń oraz wizytacji dokona oceny wsi i zagród w terminie do 31 sierpnia 2017 r.
Podsumowanie etapu wojewódzkiego oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się nie później niż do 31 października 2017 r.
 Poniżej regulamin wraz z kartą zgłoszenia i kryterium oceny.
Pliki do ściągnięcia:
Regulamin (595 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!