Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 maja 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-05-04 • Jubileuszowy XV Zaborski Rajd Rowerowy

180 rowerzystów wzięło udział w jubileuszowym XV Zaborskim Rajdzie Rowerowym, organizowanym przez Gminę Brusy. W tym roku uczestnicy rajdu przejechali trasą Brusy- Kosobudy- Małe Gliśno- Lubnia- Leśno- Czapiewice- Czarnowo- Brusy. Przejazd jak co roku odbył się 3 maja.

Tym razem dłuższy odpoczynek na trasie przejazdu odbył się w Leśnie, na placu przy Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.  Na miejscu na uczestników czekały kulinarne niespodzianki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnie. Rowerzyści mogli skosztować pysznej grochówki, chleba ze smalcem i ogórkiem, drożdżówki oraz tzw. kaszubskich ruchanek.  Podczas postoju rozstrzygnięto konkurs na najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Zwycięzcą pierwszego z konkursów okazał się Pan Jan Lubiński z Brus 79 lat, zaś najmłodszym uczestnikiem rajdu był dwuletni Kacper Rafiński z Brus. Dodatkowo nagrodę otrzymała najliczniejsza rodzina rajdu, wyróżniono rodzinę Pana Pałubickiego z Brus, który przyjechał z czwórką dzieci. Dla najmłodszych uczestników przygotowano także niespodziankę w formie puzzli związanych z Rokiem Józefa Chełmowskiego. Nagrody ufundowała Gmina Brusy. 
W tym roku mimo różnych prognoz rowerzystom dopisała słoneczna pogoda, dlatego też Rajd był znakomitą okazją do sprawdzenia swoich sił i wytrzymałości, ale też do podziwiania walorów estetyczno-krajobrazowych naszej gminy. Wszyscy uczestnicy przejazdu dojechali na metę w doskonałych humorach.

Szczególne podziękowania należą się druhom strażakom oraz policjantom z Brus, którzy czuwali nad bezpieczeństwem rowerzystów, dyrektorowi szkoły podstawowej z Leśna za udostępnienie szkoły oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Leśna za przygotowanie stoiska.

Burmistrz Brus zaprasza do uczestnictwa w Zaborskim Rajdzie Rowerowym już za rok!

cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!