Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 19 lipca 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-09-11 • Bruszanie podziękowali za zebrane plony

10 września br. odbyły się obchody Zaborskich Dożynek Gminnych w Brusach. Uroczystości w tym roku znacznie różniły się od dotychczas organizowanych. Ze względu na trudne wydarzenia, którymi w ostatnim czasie została dotknięta nasza Gmina, uroczysta msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Brusach była głównym punktem tegorocznych Dożynek.

Zgodnie z tradycją o jej odprawienie, w imieniu wszystkich rolników z gminy Brusy poprosili starostowie: pani Marzena Werochowska i pan Stanisław Stoltman. Głównym celebransem mszy był ks. Wojciech Niemczewski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w Pelplinie, który również wygłosił również Słowo Boże. Księdzu Wojciechowi asystowali ks. proboszcz Jan Flaczyński oraz ks. prałat Zdzisław Wirwicki.

Jak co roku kapłani podczas mszy poświęcili wieńce żniwne, przyniesione do kościoła przez delegacje sołeckie oraz chleb – owoc ciężkiej pracy rolników, którym na zakończenie uroczystości symbolicznie dzielili się wszyscy zgromadzeni w kościele. Mszę świętą ubogacił śpiew i muzyka w wykonaniu kapeli kaszubskiej, działającej przy Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz parafialnego Chóru Lutnia. 
Za pomoc w organizacji Zaborskich Dożynek Gminnych dziękujemy również sponsorom:

- Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Brusach

- Ogrodnictwo państwa Wieckich

- Bank Spółdzielczy Koronowo/O Brusy

- Zakład Produkcji Spożywczej Stefan Skierawski

- Kwiaciarnia "U Gosi"

Żródło i foto: Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!