Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 16 lipca 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-05-08 • RODNÔ MÒWA

W piątek, 28 kwietnia br. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się 47. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”  dla dzieci i młodzieży z powiatu chojnickiego.

W tym roku w eliminacjach powiatowych wzięło udział 41 recytatorów z 3 gmin. Poszczególne gminy reprezentowało: Brusy - 30 osób, Chojnice - 9 osób oraz Czersk - 2 osoby.

Recytatorów w poszczególnych kategoriach oceniała komisja konkursowa w składzie: Iwona Makurat (członek Rady Języka Kaszubskiego, Kościerzyna), Janina Kosiedowska (prezes ZKP o/ Chojnice) i Janina Głomska (nauczyciel, regionalista, członek ZKP/o Brusy).

Po wysłuchaniu 41 uczestników, jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kategoria I - przedszkolna

I. – Agata Kośmider z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach

II. – Joachim Żywicki z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach

III. – Jan Kłopotek z Punktu przedszkolnego przy SP im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Wyróżnienie - Anna Fomella, Milena Kiedrowicz i Nikola Bucław – Punkt Przedszkolny przy SP im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

 

Kategoria II – uczniowie klas I-III SP

I. – Mateusz Pestka ze SP im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

II. – Amelia Cysewska ze SP im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

III. – Natalia Jankowska ze SP im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Wyróżnienie – Patrycja Główczewska ze SP w Przymuszewie

Wyróżnienie – Marietta Szulc i Piotr Szada Borzyszkowski ze Szkoły Podstawowej

w Swornegaciach

Wyróżnienie – Martyna Urbańska i Michalina Breske ze Szkoły Podstawowej w Odrach

 

Kategoria III – uczniowie klas IV-VI SP

I. – Hubert Ossowski ze SP im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

II. – Paweł Borzyszkowski ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach

III. – Paweł Pestka ze SP im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Wyróżnienie – Kinga Hapke  ze SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

Wyróżnienie – Katarzyna Frymark ze SP im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

 

Kategoria IV – uczniowie klas VII i gimnazjalnych

I. – Natalia Kiedrowska  ze SP nr 2 w Brusach 

II. – Marta Szada Borzyszkowska ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach

III. – Aleksandra Hartyn Leszczyńska ze SP im. TOW „Gryf Pomorski” w Lubni

Wyróżnienie – Aleksandra Januszewska ze SP im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego  w Czyczkowach

 

Kategoria V – uczniowie szkół branżowych i ponadgimnazjalnych

I. – Karolina Czapiewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach, KLO

           

Kategoria VI - dorośli

I. – Marcelina Wysocka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach, KLO

 

Następujący laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat chojnicki podczas Finału Konkursu „Rodnô Mòwa” w Chmielnie.

 

Kat. I. Agata Kośmider, Przedszkole Niepubliczne „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach

Kat. II. Mateusz Pestka, Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

Kat. III. Hubert Ossowski, Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w  Kosobudach

Kat. IV. Natalia Kiedrowska, Szkoła Podstawowa nr 2  w Brusach 

Kat. V . Karolina Czapiewska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach, KLO

Kat. VI. Marcelina Wysocka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach, KLO

 

Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach przy współpracy z Zrzeszeniem Kaszubsko – Pomorskim oddział w Brusach i Gminą Brusy.  

Gratulujemy recytatorom zdobytych miejsc i życzymy sukcesów w turnieju finałowym w Chmielnie!











 

Inf. i fot. CKiB Brusy.

 




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!